reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Jak się przygotować na wizytę u podologa?

Problemy ze stopami są czymś normalnym. Nie każdy ma tyle szczęścia, że może być zdrowy, więc musi się udać do podologa. Trzeba jednak pamiętać o tym, że przygotowanie do takiej wizyty jest niesamowicie ważne. Niektórzy popełniają spore błędy, o których też sobie w naszym tekście powiemy. Dobre przygotowanie sprawi, że pacjent będzie czuć się swobodnie, ale też i ułatwimy pracę specjaliście. Na co zwracać uwagę? Aby się tego dowiedzieć, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu

Przedstawienie podologowi historii leczenia

Pierwszym krokiem, który ułatwi stworzenie odpowiedniego planu leczenia jest przedstawienie historii. Zdarza się przecież, że są problemy, które mogą się ciągnąc za nami latami i stosowaliśmy wiele metod, które miały na celu poprawę stanu zdrowia, a tak się nie działo. Sprawi to, że będziemy mogli ułatwić podologowi przygotowanie leczenia i ewentualnie wykluczenia tych metod, które nie zdały rezultatu. Należy specjaliście powiedzieć jakie przyjmowaliśmy leki, jaki jest poziom glukozy w organizmie czy też czas trwania dolegliwości.

Sporym błędem, który popełniają pacjenci jest ukrywanie niektórych rzeczy. Chcemy lepiej wypaść, a zarazem nie narazić się na bycie strofowanym ze strony lekarza. Dodatkowo przedstawiając historię trzeba pamiętać o przedstawienie listy zażywanych suplementów diety, o ile jest to możliwe, bo pamięć ludzka zawsze bywa złudna.

Podstawowa higiena to podstawa

Jako, że stopy są częścią ciała, która powinna być zadbana, to najistotniejsze jest to, aby pójść do podologa z czystymi stopami. Dla niektórych może wydawać się to oczywistością, jednak zdarzają się przypadki zaniedbania higieny nawet w podstawowym stopniu. Należy jednak przy okazji wspomnieć, aby nie moczyć stopy zbyt długo, żeby skóra nie była zbyt miękka. Wystarczy szybkie przemycie wodą i wytarcie ręcznikiem.

Rzeczą, której zdecydowanie nie należy robić to smarowanie kremem, balsamami czy innymi olejkami. Podolog widział wiele stóp i dla niego niekoniecznie istotne jest to, żeby jedna czy druga ładnie pachniała. Jeżeli planowany jest zabieg zdejmowania płytki paznokciowej i jej korekcji, to należy zabrać ze sobą dodatkową parę skarpet, które powinny być czyste.

Przed wizytą u podologa nie powinno się również obcinać paznokci ani wykonywać żadnych innych czynności pielęgnacyjnych. Zdecydowanie lepszą opcją będzie zlecenie tego profesjonaliście, który zrobi to z troską o nasze zdrowie. Stopy ze zmianami skórnymi są czymś normalnym dla podologów i nie ma co ukrywać takich rzeczy – oni są od tego, by nam pomóc, więc nie wstydźmy się swoich dolegliwości. Warto korzystać ze doświadczonych gabinetów jak Klinika Ortosova – podolog w Gdyni.