reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Zamieszanie z udziałem pseudokibiców. Nikomu nic się nie stało

zamieszanie

W Redzie miało miejsce zbiegowisko, w którym uczestniczyła policja z Wejherowa. Nie ujawniono zbyt wielu szczegółów, ale wiemy, że były to porachunki pseudokibiców. Na ten moment funkcjonariusze zajmują się gromadzeniem dowodów i ustalaniem okoliczności.

Jakim drużynom kibicowali mężczyźni?

Niestety policja nie udzieliła szczegółowych informacji i nie wiemy dokładnie, z jakimi kibicami mamy do czynienia. Wiemy jedynie, że chodzi o drużyny piłkarskie z Pomorza. Nie wykluczone, że chodzi o Lechię Gdańsk i Arkę Gdynia, która od wieków toczą ze sobą wojny. Spotkanie się w Redzie mogłoby więc być sprytnym sposobem na uniknięcie działań na swoim własnym terenie. Chociażby dlatego, że dzięki takiemu zabiegowi łatwiej jest później zwalić winę na lokalnych mieszkańców.

Problemy z pseudokibicami

Nie jest to żadna nowość, że Polakom dają się we znaki pseudokibice. Wydawałoby się, że załatwiają oni jedynie porachunki między sobą, ale prawda jest taka, że psują oni spokój publiczny i ma to wpływ na zwykłych mieszkańców. Tak bywa w przypadku klasycznych ustawek. Gdy grupki chuliganów spotykają się, żeby się bić, to osoba widząca to z boku może poczuć przerażenie. Trudno jest przewidzieć, jakie faktycznie intencje mają i czy za chwilę nie dojdzie do jakiegoś ataku.

Na ile poważny jest problem?

Czy za samo należenie do pseudokibicowskiej grupy można mieć problemy? Nie, ale zwykle taka przynależność już nakłada presje na jej członków. Wiedzą, że w każdej chwili ktoś może ich poprosić o wzięcie udziału w akcji albo przechowanie czegoś nielegalnego. A jak już o nielegalnej działalności mowa, to warto wspomnieć, że to własnie grupy pseudokibiców często mają kontakty z prawdziwymi gangami i biorą udział w handlu narkotykami albo sutenerstwie. jest to jeden z powodów, dla których policja tak bacznie obserwuje te szajki. Nie chodzi o to tylko, aby zapobiec bójkom, ale też o to, aby uniemożliwić pozostałe nielegalne aktywności. Nawet jeśli wcale tak nie jest, że każdy psuedokibic ma powiązania z półświatkiem, to jest duże prawdopodobieństwo, że tak może być.

Niedawno powiązania pseudokibiców ze światem dilerów narkotykowych odkryto w Knurowie.