reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Kolejny pirat drogowy zatrzymany w Redzie

pirat drogowy

Mężczyzna w Redzie chyba chciał się zabawić w rajdowca, bo przekroczył prędkość aż o 72 km/h. Jak się okazało, był to 22-letni mieszkaniec Rumii. Jechał on po drodze, na której obowiązywał limit 50 km/h. Prędkość, którą on sobie wybrał, wynosiła 122 km/h. Zabrano mu prawo jazdy na trzy miesiące, a także dostał mandat. Wyniósł on aż 2500 złotych.

Czy to nie zbyt duża kara za takie przewinienie? Być może 22-latek zrobił to po raz pierwszy i wcale nie jest regularnym piratem drogowym. Bardzo możliwe, że ta kwota przewyższa jego możliwości budżetowe, ale czy zapłacenie tego mandatu nie jest mimo wszystko mniejszym złem? Przecież gdyby akurat ktoś chciał przejść przez jezdnie, to kierowca nie zdążyłby się zatrzymać i mielibyśmy śmierć na miejscu.

Piractwo drogowe w Redzie

Trzeba przyznać, że życie policjantów z drogówki w Redzie nie należy do najłatwiejszych. Praktycznie codziennie pojawiają się jakieś zgłoszenia oraz konieczności interwencji. Wiąże się to z tym, że bardzo wielu kierowców nie chce dostosować się do przepisów i jedzie ze zbyt szybką prędkością. Tym samym stwarza poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. To własnie nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, wliczając w to te tragiczne. Warto więc zwracać uwagę na prędkościomierz i dostosowywanie się do panujących powszechnie norm prawnych. Życie ludzkie jest zbyt cenny, aby się nim bawić.

Nie tylko Reda

Niestety plaga piractwa drogowego dotyczy nie tylko Redy. Praktycznie cała Polska musi się zmagać z tym problemem, gdyż ciągle dochodzi do wypadków. Przykładem takiego wypadku może być choćby niedawne zdarzenie w Brodnicy, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Masowe informacje o wypadkach nadal nie powstrzymują kierowców przed łamaniem przepisów. Okazuje się, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest wymierzanie wysokich kar za tego rodzaju przewinienia. To właśnie świadomość bezkarności bywa częstym powodem, dla którego ludzie nie są skłonni do trzymania się norm. Kalkulują to sobie w ten sposób, że jadąc szybko, większą mają szansę, aby dojechać w wybrane miejsce na czas, nie tracąc przy tym nic.