reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Policja ukarała mandatami osoby przekraczające dozwoloną prędkość jazdy

Weekend 23-24 marca 2024 r. był czasem intensywnych kontroli drogowych na terenie powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze zatrzymali wówczas dwójkę kierowców, którzy niestety postanowili złamać przepisy, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym w znaczący sposób. Pierwszy z nich rozpędził się do prędkości 130 km/h, a drugi do ponad 100 km/h. W konsekwencji, obaj stracili prawo jazdy, otrzymali wysokie mandaty, a ich licznik punktów karnych powiększył się o kilkanaście jednostek.

„Policjanci z wejherowskiej drogówki w trakcie weekendu czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich osób korzystających z dróg na terenie naszego powiatu. Jednym z priorytetowych działań, które podejmowaliśmy, były kontrole prędkości” – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, 24 marca 2024 r., na ulicy I Brygady Pancernej Wojska Polskiego w Wejherowie, tuż po godzinie 22 policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volvo. Jak opowiada Anetta Potrykus: „Kierujący tym samochodem poruszał się z prędkością 130 km/h tam, gdzie obowiązuje limit 50 km/h. Z tego powodu, za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 80 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł i otrzymał aż 15 punktów karnych. Oczywiście, nie uniknął też konsekwencji w postaci zatrzymanego prawa jazdy”.