reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Zmiany kadrowe na czele Miejskiego Zakładu Komunikacji Wejherowo: emerytura dla Czesława Kordela

Po prawie trzech dekadach służby, prezydent Miejskiego Zakładu Komunikacji Wejherowo, Czesław Kordel, zdecydował się na przejście na zasłużony odpoczynek. Kordel pełnił swoje obowiązki w zarządzie MZK nieprzerwanie od 27 grudnia 2001 roku, a teraz nadszedł czas na jego emeryturę.

Uroczystość pożegnalna miała miejsce w piątek, 28 czerwca 2024 roku. Zebrali się na niej pracownicy zakładu oraz bliscy przyjaciele Kordela. Była to okazja do podsumowania jego dokonań i osiągnięć jako prezydenta MZK.

Podczas rozmowy z Twoją Telewizją Morską, Czesław Kordel dzielił się swoimi refleksjami na temat pracy w MZK. Zauważył, że podczas jego pobytu w Izbie Gospodarczej w Warszawie miał okazję obserwować działanie różnych firm – zarówno dużych, jak i małych. Wyraził ubolewanie nad tym, jak często marnotrawi się majątek w tych przedsiębiorstwach. W przeciwieństwie do nich, MZK Wejherowo działało sprawnie pod jego kierunkiem. Z dumą wspominał o oddanym zespołach gotowych na wiele poświęceń dla dobra firmy.

Czas rządów Kordela w MZK przyniósł wiele pozytywnych zmian. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują wprowadzenie autobusów elektrycznych i budowa nowej hali garażowej.