reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

IX Edycja Biegu Redzkiego przyciągnęła rzesze uczestników

W pięknej scenerii lasów Puszczy Darżlubskiej w Redzie, dnia 23 września, punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczęła się IX Edycja Biegu Redzkiego. Trasa biegu wynosiła 10 km i zgromadziła na starcie ponad 100 biegaczy. Większość uczestników reprezentowała Małe Trójmiasto Kaszubskie.

Zanim jednak główny bieg ruszył pełną parą, młodzież oraz najmłodsi mieli okazję wykazać się w rywalizacji podzielonej na sześć kategorii wiekowych. Przedszkolaki, dzieci i młodzież do 18 roku życia dały z siebie wszystko na dystansach od 60 metrów do 3 km. Uczestnicy tej części zawodów liczyli się w ponad 130 głowach.

Każdy z uczestników, niezależnie od miejsca w klasyfikacji końcowej, został upamiętniony pamiątkowym medalem. Wręczali je czołowi przedstawiciele lokalnych władz i instytucji: Wiceprzewodniczący Rady Miasta Redy – Andrzej Byczkowski, Zastępca Dyrektora MOSiR Reda – Zbigniew Elwart i Kierownik UKS „Jedynka” Reda Lekkoatletyka – Sebastian Browarczyk-Bogdziewicz.

Podczas trwającego równolegle Jesiennego Festynu, najlepsi zawodnicy i zawodniczki biegu głównego w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali uhonorowani pucharami i statuetkami. Wręczali je fundatorzy, wśród których znaleźli się m.in.: Marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, Posłanka Henryka Krzywonos, Posłanka Barbara Nowacka, Senator Kazimierz Klejna, Radny Rady Miasta w Wejherowie – Marek Budnik.

Organizatorzy, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Reda, już teraz zapraszają na jubileuszową, X edycję Biegu Redzkiego.