reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

100 czujników i 20 tablic informacyjnych o informacji dotyczącej miejsc parkingowych w centrum Gdyni, finansowane przez Unię Europejską

Rozpoczyna się innowacyjny projekt w centralnej części Gdyni, który zakłada instalację 20 tablic z informacjami o dostępności miejsc parkingowych oraz 100 czujników kontrolujących na bieżąco stan wolnych miejsc. Najwięcej urządzeń ma zostać zainstalowanych na ulicy Świętojańskiej. Całe przedsięwzięcie będzie finansowane ze środków unijnych.

Celem tego projektu, realizowanego w ramach unijnego programu SPINE, jest przyspieszenie działań na rzecz neutralności klimatycznej poprzez ulepszanie systemów transportu publicznego. Wizją SPINE jest ich inteligentna integracja z nowymi usługami mobilnościowymi, systemami współdzielenia, aktywnymi formami transportu oraz mikromobilnością – wyjaśnia Alicja Pawłowska, kierowniczka Referatu Zrównoważonej Mobilności Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Gdyni.

Dodatkowo, Pawłowska zaznacza, że zamontowane czujniki parkowania będą nieocenionym narzędziem do monitorowania liczby dostępnych miejsc, rotacji i czasu postoju dla samochodów osobowych w Śródmieściu Gdyni. Dzięki tym informacjom, kierowcy będą mogli szybko i sprawnie znaleźć wolne miejsce parkingowe, co znacznie usprawni ruch w centrum miasta.