reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Uczennica ze Szkoły Muzycznej w Pucku zdobywa prestiżowe stypendium w USA

Młoda, utalentowana oboistka Iga z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Pucku została doceniona na arenie międzynarodowej. Zdobyła ona bowiem prestiżowe stypendium, które umożliwi jej dalsze rozwijanie talentu muzycznego w Nowym Jorku.

Po otrzymaniu informacji o wyborze do programu Luzerne Music Center, Iga nie kryje swojego entuzjazmu i radości. List gratulacyjny od Emily Brown, dyrektorki obozu muzycznego w Luzerne, w Nowym Jorku, przekazał uczennicy wiadomość o tym, jak bardzo zostały docenione jej umiejętności.

Iga jest pełna podziwu dla osiągniętego sukcesu, który jak przyznaje, jeszcze do końca jej się nie przyswoił. To wielki zaszczyt i jednocześnie szansa na zdobycie nowych doświadczeń oraz podniesienie swoich umiejętności muzycznych na jeszcze wyższy poziom.

Talent młodej oboistki jest wynikiem ciężkiej pracy i zaangażowania zarówno jej samej, jak i jej mentorki – pani Anny Dubienieckiej, pod której skrzydłami Iga kształci się na co dzień w klasie oboju w puckiej szkole muzycznej. Wyróżnione stypendium jest dowodem na to, że ich wspólne wysiłki przynoszą owoce.