reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Jedna osoba poszkodowana w wypadku z udziałem motocyklisty

Na jednej z redzkich ulic doszło do kolejnego groźnego wypadku z udziałem motocyklisty. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych, ale kierowcę jednośladu trzeba było przewieźć do szpitala na badania.

Ochotnicza Straż Pożarna w Redzie podaje szczegóły zdarzenia

Według informacji przekazanych przez OSP Reda, w zdarzeniu brał udział jeden motocykl i jeden samochód osobowy. W wyniku tego zdarzenia ucierpiała jedna osoba, choć na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych. Poszkodowanym był motocyklista, któremu bardzo szybko udzielono pomoc. Gdy tylko na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, odpowiednio zaopiekowali się rannym.

Co wydarzyło się na ul. Leśnej?

Zdarzenie miało miejsce na ul. Leśnej w okolicach 14:50. Można się więc domyślić, że ruch na ulicy panował dosyć duży. W końcu był to początek godzin szczytu. Gdy aut na jezdni jest tak wiele, to bardzo łatwo o wypadek. Zwłaszcza, gdy każdy chce jak najszybciej dotrzeć do miejsca docelowego. I niestety to jest właśnie jeden z najczęstszych powodów stłuczek.

Tego dnia w wypadku uczestniczyły dwa pojazdy. Jednym z nich był samochód osobowy, a drugim jednoślad. Oczywiście w takiej sytuacji to motocyklista ma najgorszą sytuację, bo nie ma żadnej przestrzeni, która mogłaby go ochronić.

Motocykliści szczególnie narażeni

Na motocyklistów na drodze czekają szczególne zagrożenia. Podczas gdy kierowcy znajdują się bezpiecznie w swoich pojazdach, oni są cali odkryci. Jeśli rozpędzony samochód w nich wjedzie, to tak naprawdę nie ma niczego, co mogłoby ich uratować. Dlatego właśnie w przypadku osób prowadzących jednoślady dużo łatwiej o tragedie. Kierowcy powinni więc zachować szczególną ostrożność, gdy widzą takie uczestnika ruchu drogowego. Motocykle i skutery mogą się pojawić na drodze w każdej chwili, więc trzeba być niezwykle czujnym. Ten medal ma jednak dwie strony. Motocyklistów często ponosi prędkość i wykonują bardzo niebezpieczne manewry.

Inne wypadki w okolicy

Nie tylko w Redzie doszło w ostatnim czasie do wypadku. Podobna sytuacja miała miejsce w Rumi na ul. Grundwaldzkiej. Tam również brał udział motocyklista, choć miało to miejsce wieczorem, już po godzinach szczytu. Na miejscu oczywiście znalazły się służby porządkowe, które zabezpieczyły teraz oraz zadbały o to, aby każdy z uczestników otrzymał odpowiednią pomoc medyczną. Wśród służb pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja. Teatrem tego wydarzenia była nieszczęsna Droga Krajowa nr 6, która widziała już wiele takich wypadków.

Więcej informacji z Rumi znajdziesz tutaj.