reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Ksiądz Paweł z redzkiego klubu zajął drugie miejsce na mistrzostwach Polski

Paweł Jakimcio na co dzień jest księdzem, ale ma też swoje pasje. Jedną z nich jest granie w tenisa stołowego, co praktykuje między innymi w klubie w Redzie. Może się pochwalić niezwykłymi osiągnięciami w tej dyscyplinie. Jedną z nich jest zdobycie srebrnego medalu w XXX Mistrzostwach Polski Księży w Tenisie Stołowym. Oprócz Redy można go spotkać także w Połchowie, gdzie również oddaje się grze. Choć gra w IV lidze, to jego umiejętności są na bardzo wysokim poziomie i za parę lat możemy spodziewać się go w czołówce.

Ksiądz Paweł Jakimcio

Ksiądz Paweł Jakimcio jest weteranem tej gry i miał nawet okazję zdobyć tytuł mistrza Polski. Zdobył również drugie miejsce w kategorii open a także zdobył brąz, gdy brał udział w rozgrywkach w swojej kategorii wiekowej.

Mistrzostwa Polski księży w tenisie stołowym

Mistrzostwa Polski księży miały miejsca w dniach 27 i 28 czerwca, a odbyły się one w hali sportowej w Zamościu. Bardzo możliwe, że do większości osób ta informacja w ogóle nie trafiłam bo jednak tenis stołowy to nie jest najpopularniejsza dziecina w Polsce. Mimo że wszyscy wiedzą czym jest „ping pong”, to nie każdy wyobraża go sobie jako poważną dziedzinę sportową.

Zawody w tenisie stołowym

A zawodach w tenisie stołowym bardzo mało się słyszy, bo dla wielu jest to po prostu gra, w którą grało się w czasach szkolnych. Dlatego na co dzień nie śledzimy ligi tak jak w przypadku piłki nożnej czy żużla. Oczywiście miłośnicy tej gry bardzo by to chcieli się zmienić, ale niestety póki co na to się nie zanosi. A szkoda, bo mamy w Polsce całą masę dobrych zawodników, którzy mogą pochwalić się  kunsztem i sportowymi ambicjami. Nie warto więc całkowicie tego sportu skreślać.

Dlaczego warto grać w tenisa stołowego?

Dla wielu z nas tenis stołowy jest grą z dzieciństwa i najprawdopodobniej po skończeniu szkoły nie mieliśmy już okazji pograć. A szkoda, bo w „pingla” naprawdę warto zagrać. Między innymi może ona poprawiać naszą koordynację ręka-oko. Tę samą funkcję zresztą spełniają dzisiaj zręcznościowe gry wideo z gatunki FPS, czyli klasyczne „strzelanki”. Może się wydawać, że ping-pong to gra dla leniwych, bo przez całą grę stoi się w tym samym miejscu. Jest to jednak mit, bo gra wymaga od nas ciągłych ruchów i to wykonywanych bardzo szybko z odpowiednim refleksem.