reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Podążaj za zdrowym stylem życia z czwartą edycją "Rozbieganej Redy"

Akcja „Rozbiegana Reda” przechodzi do kolejnego etapu, który jest czwartą odsłoną tej inicjatywy. To wydarzenie sportowe ma za zadanie zachęcać ludzi do prowadzenia zdrowego trybu życia i do rywalizacji sportowej. Co ciekawe, uczestnicy mają pełną swobodę co do wyboru trasy, którą chcą pokonać podczas wydarzenia.

Podczas tego wydarzenia, sportowcy biorący udział w tym przedsięwzięciu mają pełną autonomię w zakresie decyzji o odległości trasy, którą chcą pokonać, jak również o jej przebiegu. Wszystko co organizatorzy oczekują od zawodników to, aby zarówno początek jak i koniec biegu znajdował się na terenie miasta Reda.

Organizatorzy wymagają jednak, aby uczestnicy przesyłali swoje aktywności regularnie, maksymalnie w ciągu 5 dni od dnia, kiedy dany dystans został pokonany. W ten sposób skutecznie monitorują postępy każdego z zawodników.

Następnie, organizatorzy przeprowadzają klasyfikację w trzech grupach wiekowych: kobiet i mężczyzn oraz dzieci poniżej 16 roku życia. W każdej z tych kategorii, trzech najlepszych zawodników zostanie nagrodzonych. To ile kilometrów pokonali decyduje o ich miejscu w klasyfikacji.

Podczas poprzedniej edycji wydarzenia, Jarosław Tymiński był najlepszy wśród mężczyzn, pokonując ogromną odległość 327,33 km. Z kolei wśród kobiet Izabela Mielcarek była na szczycie, pokonując dystans 166,24 km.

Tegoroczna edycja akcji „Rozbiegana Reda” potrwa aż do 31 grudnia 2023 roku, a wyniki zostaną ogłoszone 5 stycznia 2024 roku.