reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Podwyżka opłat za wodę i ścieki w Sopocie: o 1,27 zł i 1,58 zł

Już od najbliższego piątku, 24 maja, mieszkańcy Sopotu będą musieli zapłacić więcej za zużycie wody i odprowadzenie ścieków. Miasto ogłosiło nieuchronną podwyżkę, zgodnie z którą cena za metr sześcienny wody wzrośnie o 1,27 zł, a za metr sześcienny ścieków o 1,58 zł. Te zmiany będą miały wpływ nie tylko na mieszkańców Sopotu, ale także na inne miasta.

Taryfa dla Gdańska również ma ulec zmianie, choć nowa stawka nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. W Gdyni natomiast obowiązująca taryfa jest ważna do 18 lipca. Mimo braku konkretnych informacji, wiadomo już teraz, że ceny również mają tam wzrosnąć.

Sopoccy mieszkańcy będą musieli zapłacić 4,90 zł brutto (4,54 zł netto) za każdy metr sześcienny wody oraz 8,35 zł brutto (7,73 zł netto) za odprowadzenie każdego metra sześciennego ścieków. To oznacza wzrost o 1,27 zł za wodę i o 1,58 zł za ścieki w porównaniu do obecnych stawek.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez urzędników sopockich, wynika z tego, że średnia trzyosobowa rodzina będzie musiała zapłacić o około 11 zł więcej na miesięcznym rachunku.

Podwyżka taryfy dla Sopotu została zatwierdzona przez Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”.