reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Projekt budowy ścieżki rowerowej na ulicy Kosynierów w Rumi

Na ulicy Kosynierów, znajdującej się w malowniczej Rumi, rozpoczęto prace budowlane nad nową ścieżką rowerową o nawierzchni bitumicznej. W wyniku tych działań, mieszkańcy okolicy muszą spodziewać się pewnych utrudnień.

Prace nie ograniczają się jedynie do tworzenia ścieżki dla rowerzystów, ale obejmują również modernizację istniejącego chodnika. Te kompleksowe działania mają miejsce na obszarze prawie półkilometrowym.

Należy zauważyć, że prowadzone prace mogą wpłynąć na komfort przemieszczania się pieszych, szczególnie wzdłuż trasy prowadzącej od ronda obok Centrum Handlowego Port Rumia aż do ulicy Wyspiańskiego.

Z kolei planowany termin zakończenia prac to wrzesień 2024 roku. Mimo to, działania wykonawcy sugerują, że prace mogą zostać finalizowane jeszcze przed nastaniem letnich wakacji – takie informacje przekazali urzędnicy miejscy.

Całościowy koszt tej ambitnej inwestycji wynosi około 1,7 miliona złotych. Z tej sumy, ponad 580 tysięcy złotych pochodzi z dofinansowania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.