reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Przebudowa ulicy Gdańskiej w Rumi: nowy asfalt, chodniki i ścieżka rowerowa

W Rumi, jedna z kluczowych arterii miasta, ulica Gdańska, ma zostać gruntownie przebudowana. Projekt obejmuje segment drogi rozciągający się od ronda imienia rotmistrza Pileckiego aż do skrzyżowania z ulicą Katowicką. Rekonstrukcja ta zakłada nie tylko wymianę asfaltu, ale także szereg innych ulepszeń.

Według urzędników z Rumi, oprócz planowanej wymiany nawierzchni asfaltowej, wykonawca ma zadanie przeprowadzić renowacje chodników oraz dokończyć budowę ścieżki rowerowej z nawierzchnią bitumiczną. Na miejscu obecnie istniejących przestarzałych wiat autobusowych pojawią się nowoczesne struktury.

Jak podkreśla Urząd Miasta w Rumi, dodatkowo na dwóch przejściach dla pieszych, które regularnie wykorzystywane są przez dzieci udające się do szkoły, zostaną ustanowione tzw. azyle, czyli wyspy rozdzielające nawierzchnię jezdni. Plan modernizacji obejmuje również prace nad kanalizacją deszczową.

Sama realizacja tego projektu została wsparta finansowo przez dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych. Jednakże to nie koniec planowanych zmian na mapie miasta. W najbliższym czasie rumski urząd ma zamiar ogłosić przetarg na wymianę nawierzchni bitumicznych na szeregu innych ulic, takich jak: Żeromskiego, Sienkiewicza, Zbychowskiej, Roszczynialskiego, Górniczej oraz Piłsudskiego. Prace mają objąć znaczne segmenty albo nawet całe te drogi. Na ten cel również udało się pozyskać dofinansowanie – informuje komunikat urzędu miasta Rumi.