reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Spływ kajakowy z Wejherowa do Redy. Liczba biletów ograniczona

spływ kajakowy

Spływ kajakowy na trasie Wejherowo-Reda

Spływ kajakowy to świetna okazja, aby sprawdzić swoją odwagę i siłę fizyczną. Dzięki Kajakom 3miasto, będzie można wziąć udział w takim spływie w niedzielę o godzinie 11. Cena biletów waha się między 45 a 60 złotych. Liczba miejsc ograniczona.

Co należy wiedzieć przed wybraniem się na spływ kajakowy?

Osoby, które zechcą wziąć udział w spływie mają dwie możliwości. Jedną jest przepłynięcie całej trasy, a drugą skrócenie dystansu. Cała trasa ma długość 15 km, a jej czas przepłynięcia szacuje się na od 4 do 5 godzin. Skrócona wersja ma jedynie 9 km dystansu, co można pokonać w od 2,5 do 3 godzin.

Spływ odbędzie się na odcinku Wjeherowo-Reda , na którym czeka nas około 100 zakrętów zwanych meandrami. Nikt nie powinien się na tym odcinku nudzić, zwłaszcza że na trasie pojawiają się liczne przeszkody. Nie jest to może najtrudniejszy możliwy spływ, ale z pewnością daje on świetną okazję dla osób, chcących poćwiczyć swoje zdolności kajakarskie.

Szczegóły spływu

Zbiórka odbywa się w Wejherowowie, a kończy w Parku Miejskim w Redzie. Uczestnicy spotykają się na miejscu w niedzielę o godzinie 11. Wtedy nastąpi schodzenie do wody z kajakami, gdzie każdy będzie płynął wybranym wariantem (skróconym lub normalnym). Po przepłynięciu rzeki uczestnicy zostawiają kajaki i udają się na metę. Każdy, kto zapisze się do wzięcia udziału, będzie musiał mieć przy sobie dowód tożsamości, który okaże w wypożyczalni sprzętu.

Spływ kajakowy – bilety

Cena biletu normalnego za udział w spływie waha się w zależności od rodzaju kajaku. Wypożyczenie kajaku dwuosobowego wynosi 90 zł, co oznacza 45 złotych za osobę. W przypadku jednoosobówki jest to 60 złotych. Wiosła, kamizelki, transport powrotny i worki wodoszczelne są oczywiście wliczone w cenę kajaku. Liczba miejsc jest ograniczona, więc konieczna jest uprzednia rezerwacja. Można jej dokonać poprzez kontakt telefoniczny (600-855-625) lub mailowy ([email protected]).

Kajaki – sport o dwóch obliczach

Pływanie kajakiem to tak naprawdę dwa różne sporty w zależności od tego, jakie są nasze preferencje. Jeżeli interesują nas wyczyny i ryzyko, to powinniśmy pomyśleć o spływie kajakowym. Jeśli jednak mamy nieco łagodniejsze usposobienie i chcemy się zrelaksować, to powinniśmy pomyśleć o wybraniu się nad jezioro lub zalew. Większość dużych kąpielisk oferuje nam wypożyczenie sprzętu wodnego, co oznacza nie tylko kajaki ale też rowerki wodne i łódki. Jeśli wybierzemy tę drugą opcję, to nie musimy martwić się rywalizacją ani przeszkodami. Wystarczy wtedy wypłynąć na środek jeziora i posiedzieć chwilę w kajaku, zachwycają się przyrodą.