reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Zapowiedź nowych inwestycji na Pomorzu związanych z budową elektrowni atomowej

Według planów rządu pod przewodnictwem Mateusza Morawieckiego, na wrzesień 2023 roku zaplanowano przyjęcie tzw. małej uchwały dotyczącej dodatkowych inwestycji na Pomorzu, które mają związek z budową elektrowni atomowej. Informacje o tym nowym rozporządzeniu przekazała Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, minister Łukaszewska-Trzeciakowska przyznała, że dodatkowe inwestycje w województwie pomorskim związane z realizacją projektu atomowego mogą wynieść około 200 milionów złotych. Wskazała ona również na „małą uchwałę atomową” jako kluczowy element w procedurach związanych z inwestycjami.

Dodatkowo, pełnomocnik rządu podkreśliła, że do końca obecnej kadencji Rada Ministrów powinna zatwierdzić odpowiednie przepisy ułatwiające proces inwestycyjny w rejonie budowy elektrowni atomowej. Mimo że termin upływu kadencji Sejmu i Senatu przypada 12 listopada 2023 roku, rząd wydaje się zdecydowany na przyjęcie krytycznych dla regionu Pomorza regulacji już we wrześniu tego samego roku.