reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Tragiczne wydarzenia w Redzie: Nie żyje 6-letnia dziewczynka i 32-letni komandos Formozy

Mieszkańcy miasto Reda, położonego w województwie pomorskim, z trudnością przyjmują do wiadomości ostatnie okrutne wydarzenia. Tragedia rozegrała się pod koniec lipca tego roku, w jednym z mieszkań na terenie miasta. Znajdujące się tam ciała sześcioletniej dziewczynki i 32-letniego żołnierza jednostki specjalnej Formoza przeraziły wszystkich. Mimo, że mężczyzna nadal pokazywał oznaki życia, wszelkie próby reanimacji okazały się bezowocne.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 29 lipca, kiedy po godzinie 17:00 matka 32-letniego mężczyzny otrzymała od niego wiadomość. Treść przekazu, w której mężczyzna informował, że „zrobił coś strasznego”, wprowadziła kobietę w stan głębokiego niepokoju. Natychmiast udała się do mieszkania syna.

Na miejscu kobieta natknęła się na przerażający widok. W dwupoziomowym mieszkaniu znalazła zwłoki swojego pitbulla, nieprzytomną wnuczkę oraz ciężko rannego syna, którego ciało pokryte było krwią. Mimo iż mężczyzna wciąż żył, wszelkie wysiłki mające na celu jego uratowanie okazały się nieskuteczne.

Sytuacja szybko zyskała uwagę służb śledczych. Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, żandarmeria wojskowa (ze względu na to, że mężczyzna był żołnierzem Formozy) oraz prokurator.