reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

20-latek przekroczył prędkość o ponad 80 km/h

wypadek

20-latek przekroczył prędkość prawie trzykrotnie

20-latek to osoba młoda wiekiem, więc nie ma się co dziwić, że czasem ponosi go ułańska fantazja. Gorzej kiedy przez swoją fantazję sprawia zagrożenie dla innych osób wokół siebie. Do takiego zagrożenia może dojść na przykład na drodze, kiedy jeden z uczestników ruchu jedzie ze zbyt dużą prędkością.

Bardzo poważne przekroczenie prędkości na ul. Wejherowskiej w Redzie

20-latka poniosło na drodze. Prędkość, z jaką jechał, przekroczyła dopuszczalną o 87 km/h. Po zwykłej miejskiej drodze jechał 137 km/h, czego oczywiście policjanci nie mogli puścić płazem. Kiedy kierowcę udało się już zatrzymać, natychmiast zabrano mu prawo jazdy.

Policjanci z drogówki wykonywali swoje standardowe czynności jak gdyby nigdy nic. Kiedy mierzyli prędkość na ul. Wejherowskiej, zobaczyli toyotę corollę jadącą z niepokojącą prędkością. Kiedy tylko zmierzyli jej prędkość, okazało się, że wynosiła ona aż 137 km/h. Przypominamy, że dozwolona prędkość w mieście wynosi 50 km/h, więc 20-letni kierowca przekroczył ją prawie trzykrotnie.

Co grozi za nieodpowiednie zachowanie na drodze?

Przepisy ruchu drogowego nie powstały bez powodu. To od ich przestrzegania w dużym stopniu zależy bezpieczeństwo jego uczestników. W grę może wchodzić nawet ludzkie życie, gdyż zbyt brawurowe szarże nie rzadko prowadzą do śmierci lub trwałego kalectwa. Jeżeli będziemy je notorycznie łamać grożą nam wysokie mandaty, utrata prawa jazdy a w niektórych okolicznościach nawet więzienie.