reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Bartłomiej Austen objął stanowisko wiceprezydenta Gdyni, czeka go nadzorowanie 400 inwestycji

46-letni Bartłomiej Austen oficjalnie dołączył do grona władz Gdyni, obejmując funkcję wiceprezydenta miasta. Austen, który przez ostatnie dwie dekady rozwijał swoją karierę biznesową, będzie teraz przede wszystkim odpowiedzialny za sprawy związane z inwestycjami. W samym mieście jest ich obecnie aż 400, co pociąga za sobą spore wyzwanie i dużo pracy dla nowo mianowanego wiceprezydenta.

Austen jest postacią znaną w Gdyni od bardzo długiego czasu. Wszak, choć jest on obecnie 46-latkiem, z miastem związał się już jako sześciolatek. Wtedy to zamieszkał na Karwinach, ale już od trzech dekad mieszka na Dąbrowie. Przez ten cały czas aktywnie działał na rzecz lokalnej społeczności, zwłaszcza w sektorze prywatnym.

Przez pierwsze dziesięć lat swojej kariery zawodowej Austen pracował w firmie Lodmor – Calypso. Następnie, przez prawie dekadę, był przedsiębiorcą i właścicielem kilku firm, w tym Jase Foods. Ta ostatnia specjalizowała się w hurtowym pośrednictwie w handlu świeżymi i mrożonymi produktami rolno-spożywczymi. Teraz doświadczenie zdobyte przez Austena w biznesie będzie mógł wykorzystać na rzecz rozwoju Gdyni.