reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Budynek Niepublicznej Szkoły Rzemiosła ukończony!

Budynek Niepublicznej Szkoły Rzemiosła można uznać za ukończony i oddany do użytku. Co by nie mówić, już niedługo budynek czeka prawdziwy test – chodzi oczywiście o zbliżające się rozpoczęcie roku szkolnego.

Co można powiedzieć o budowie?

Odnosząc się do przeprowadzonych prac, wszystko przebiegło zgodnie z planem. Uzyskanie niezbędnych zezwoleń również nie stanowiło najmniejszego problemu. W uroczystym oddaniu budynku wzięły udział najważniejsze osoby (byli m.in. przedstawiciele wejherowskiego Cechu czy przedstawiciele władz samorządu powiatu wejherowskiego, miasta i gmin).

Podczas wydarzenia podkreślano, jak ważną rolę odegrał Brunon Gajewski. Brunon Gajewski to pomysłodawca i inicjator inwestycji, jak również wieloletni prezes i Starszy Cechu. Jednocześnie nie zabrakło życzeń skierowanych do nowego prezesa – życzono wytrwałości i konsekwencji.

Budynek ma trzy kondygnacje, uczniowie mają do dyspozycji sale lekcyjne, jak i pracownie służące praktycznej nauce zawodu. Ponadto mowa o jednej z najnowocześniejszych tego rodzaju placówek w skali kraju.