reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Miłośnicy japońskiej kuchni powinni być zadowoleni

Należysz do grona miłośników japońskiej kuchni? To pytanie oczywiście nie jest przypadkowe – chodzi o propozycje w Małym Trójmieście Kaszubskim.

Na co mogę liczyć?

Zanim o szczegółach, czy wiesz, co określa się Małym Trójmiastem Kaszubskim? Dla tych, którzy pierwszy raz mają do czynienia z takim określeniem – Małe Trójmiasto Kaszubskie to nazwa zespołu trzech miast znajdujących się w powiecie wejherowskim. Mówiąc wprost – wspomniane określenie dotyczy Wejherowa, Redy i Rumi.

Skupiając się już na jedzeniu, w Małym Trójmieście Kaszubskim sporą popularnością cieszy się sushi. Dokładnie rzecz ujmując, sushi można spróbować w pięciu lokalizacjach. Jeżeli interesują Cię oceny, najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne zapoznanie się z dostępnymi opiniami (czy też po prostu odwiedzenie jakiegoś lokalu).

Jeśli kuchnia japońska jest dla Ciebie nieznana, krótka informacja – sushi to potrawa skomponowana z gotowanego ryżu, który należy zaprawić octem ryżowym. Naturalnie są jeszcze dodatki.

O dodatkach można powiedzieć całkiem sporo (przeważnie wybiera się surowe ryby, owoce morza, warzywa, tofu czy omlet japoński).