reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Czy można jeszcze rejestrować dzieci do żłobków w Redzie?

Rekrutacja do żłobków trwa zwykle w okolicach marca i kwietnia. Później już niestety nie ma szans na to, aby do takiej placówki posłać swoje dziecko. Mowa jednak o żłobkach publicznych, ale czy to oznacza, że zapracowany rodzic nie będzie miał co ze swoim dzieckiem zrobić? Okazuje się, że jest kilka opcji. Między innymi żłobki prywatne. Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, trzeba zapłacić czesne. Ale jeśli jakość usług jest naprawdę wysoka, to i uiszczenie opłaty jest opłacalne. Decyzję taką trzeba jednak najpierw odpowiednie przemyśleć, aby później niczego nie żałować.

Żłobki – dobra decyzja dla zapracowanych rodziców

Rodzice, którzy muszą pracować od rana do wieczora, nie mogą pozwolić sobie na to, aby stale pilnować swoich pociech. Muszą oni więc kombinować i powierzyć opiekę nad dziećmi innym. Pojawia się więc pytanie: komu? Oczywiście żłobek przychodzi na myśl jako pierwszy, ale to nie jedyna opcje. Są też opiekunki, czyli tzw. nianie, które przychodzą do naszego domu prywatnie, aby zaopiekować się naszymi pociechami. Czasem jednak lepiej jest posłać dziecko do prawdziwego żłobka, gdzie zajmą się nim osoby z doświadczeniem. Warto też pamiętać, że w żłobku pracują cały zespół specjalistów, a nie tylko jedna osoba. Możemy więc mieć pewność, że pracownicy placówki mają oko nie tylko na nasze dziecko, ale też na siebie nawzajem.

A co po żłobku?

Gdy dziecko jest coraz starsze, to w końcu przestaje się kwalifikować do żłobka. Trzeba więc pomyśleć o przedszkolu, które jest już wyższą szkoła jazdy. Przedszkole to nie tylko placówka opiekuńcza, ale również dzieci mają okazję na integrację z innymi dziećmi. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak ważne jest to w młodym wieku. Nasze dziecko ma w końcu wyrosnąć na jednostkę społeczną, która będzie musiała obcować z innymi ludźmi. Przedszkole jest idealnym miejscem, aby się nauczyć żyć z innymi. Wtedy właśnie młody człowiek nabiera zdolności społecznych, które pomogą mu odnaleźć się w późniejszym życiu. Przydadzą się one w czasach szkolnych, studenckich a także później, gdy już zaczną samodzielne życie.