reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Gryf Wejherowo remisuje z Jarotą Jarocin

MKS Orlęta Reda

Gryf Wejherowo remisuje z Jarotą Jarocin

Podczas ostatniej rozgrywki w fazie zasadniczej (sezon 2020/2021) III Ligii, gr. II WKS Gryf Wejherowo zmierzył się z Jarotą Jarocin. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla Gryfa udało się zdobyć Karolowi Baranowskiemu podczas rzutu karnego. Gryf ma obecnie niezbyt ciekawą sytuację w tabeli, ale może jeszcze wszystko uda się naprawić. Ważne tylko, aby zawodnicy mogli dać z siebie wszystko.

Gryf Wejherowo III Liga 2020/2021

Gryf Wejherowo zagrał z drużyną z Jarocina na wyjeździe. Była to 21. (ostatnia) kolejka fazy zasadniczej tego sezonu. Na początku było dosyć kiepsko, gdy drużyna z Jarocina objęła prowadzenie. Wydarzyło się to w momencie, gdy Krzysztof Bartoszak strzelił Gryfowi bramkę. Wtedy zaczęło się naprawdę dramatycznie, gdyż nie wiadomo było, czego się spodziewać. Mecz mógł się zakończyć sromotną porażką dla drużyny z Wejhorwa. Sytuacja zmieniła się jednak w 57 minucie, gdy do Karola Baranowskiego należało strzelenie karnego. Był to jego pierwszy strzał w drużynie seniorskiej.

Obecnie Gryf zajmuje 19 miejsce w tabeli i ma jedynie 21 punktów. Wygląda na to, że na drużynę z Wejherowa czeka naprawdę trudny sezon. Nie wiadomo, czy uda im się podnieść, gdyż drużynie grozi spadek na jeszcze niższe miejsce. 5 oczek więcej i „Gryf” znalazłby się na bezpiecznym – 15 miejscu. Póki co jednak się na to nie zapowiada.

III liga tabela

Najwyższe miejsce w tabeli zajmuje Radunia Stężyca, zaraz po niej jest Świt Skolwin ze Szczecina. Podjum zajmuje Polonia Środa Wielkopolska a zaraz po niej walczą Elana Toruń, KP Starogard Gdański oraz GKS Przodkowo. Tę część tabeli zamykają Bałtyk Gdynia i Pogoń II Szczecin. Jest kilka drużyn, które znajdują się w bezpiecznej strefie. Chodzi o Kotwicę Kołobrzeg, Sokół Kleczew i Jarotę Jarocin. Cztery ostatnie drużyny,  które się mogą czuć bezpieczne, to Bałtyk Koszalin, Unia Janikowo, Nielba Wągrowiec i Pomorzanin Toruń. Gryf Wejherowo niestety nie ma w tym sezonie szczęścia i prawdopodobnie wypadnie z ligi.