reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Horała Wręcza Czek na Fundusze z Polskiego Ładu do Gminy Szemud

Pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, wiceminister funduszy i polityki regionalnej oraz poseł oraz reprezentant partii Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Horała, złożył niedawno wizytę w Redzie. Celem tej wizyty było przekazanie przedstawicielom gminy Szemud czeku na finansowanie z programu Polski Ład.

W trakcie tej ceremonii, minister Horała podkreślił znaczenie otrzymanych środków dla realizacji lokalnych inwestycji. Jest to kwota ośmiu milionów złotych, dzięki której możliwe będzie zarówno rozbudowanie istniejącej szkoły, jak i budowa całkowicie nowej placówki edukacyjnej. Dodatkowo, gmina otrzymuje 2 590 tysięcy złotych na powiększenie i unowocześnienie stacji uzdatniania wody w miejscowości Bojano.

Wiceminister wyraził swoje uznanie dla dynamicznego rozwoju Pomorza i podziękował za efektywną współpracę dla dobra mieszkańców. Na łamach mediów społecznościowych Horała podkreślił, że środki przekazane gminie nie są pustym gestem, ale konkretne fundusze, które przyczynią się do zmiany wizerunku polskich samorządów.