reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Bezpłatna komunikacja miejska podczas wyborów parlamentarnych w Trójmieście i okolicach

15 października ma miejsce ciekawa inicjatywa – przewozy miejskie w Trójmieście, Wejherowie, Rumi, Redzie oraz dwóch gminach: wiejskiej Wejherowo i Luzino będą dostępne bezpłatnie. Celem tego przedsięwzięcia jest mobilizacja obywateli do udziału w wyborach parlamentarnych. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podkreśla, że dzięki temu nikt nie będzie miał powodu do siedzenia 15 października w domu.

W dniu wyborów, Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Gdańsku wprowadzi szereg zmian dla polepszenia dostępności transportu publicznego. Wszystko po to, aby usprawnić dojazd do lokalnych komisji wyborczych. W dzielnicach, gdzie na co dzień działa komunikacja miejska, pojawią się dodatkowe linie autobusowe. Szczegółowy rozkład wygląda następująco:

Pojawi się skrócona trasa linii nr 113, Łostowice – Świętokrzyska – Gościnna, zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy. Linie nr 118, 268 i 512 będą kursować według standardowego rozkładu. Linia nr 269 będzie działać zgodnie z rozkładem na dni wolne od zajęć szkolnych. Do tego, linia nr 195 będzie funkcjonować według specjalnego rozkładu jazdy.

Ostatnia, ale nie mniej ważna zmiana dotyczy dzielnicy Orunia. Z ulicy Żuławskiej mieszkańcy będą mogli skorzystać ze specjalnej linii nr 501, która zapewni dojazd do Okręgowej Komisji Wyborczej nr 27, znajdującej się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, przy ul. Smoleńskiej. Trasa tej linii przebiegać będzie od skrzyżowania ulic Żuławskiej i Lipce przez ulice: Żuławską, Przyjemną, Związkową i Smoleńską. Powrót odbędzie się ulicami: Smoleńską, Boczną i Żuławską.