reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Jaka pogoda czeka nas na majówkę?

pogoda w redzie

Weekend majowy możemy uznać za rozpoczęty, a jak pogoda nas czeka? Wielu z nas już wczoraj mogło rozpocząć urlop, choć nie było tak ciepło, jak byśmy tego chcieli. Dzisiaj też wychodząc na zewnątrz trzeba zmagać się z chłodnym wiatrem. Czy nadchodzące dni będą lepsze? Niestety wygląda na to, że będzie to jedna z chłodniejszych majówek. Niskiej temperaturze ma towarzyszyć także wysoka wilgotność powietrza, więc może być naprawdę nieprzyjemnie. Ale kilka dni wolnego to coś, co samo w sobie poprawia samopoczucie, więc czy to aż taka przeszkoda?

Pogoda w majówkę 2022

W niedzielę pierwszego maja będzie dosyć wilgotne powietrze. Momentami jego wilgotność może wynieść nawet 70%. Mimo to nie zapowiada się na deszcz, więc wystarczy ciepły sweter i można się cieszyć spędzaniem czasu na świeżym powietrzy. Temperatura będzie wahać się między 5 a 10 stopni Celsjusza. Bardzo podobnie będzie w poniedziałek, chociaż wilgotność będzie trochę niższa. To dobra wiadomość dla osób, które planują zrobić sobie grilla. Będzie tak samo ciepło jak dzień wcześniej, ale niższa wilgotność sprawi, że spędzanie czasu na zewnątrz będzie dużo bardziej komfortowe i przyjemne. Nie inaczej będzie we wtorek, choć w ten dzień niestety możemy spodziewać się niższych temperatur. W południe wyniesie ona 11 stopni, więc wiele osób może narzekać na brak ciepła.

Co robić w majówkę?

Wiemy już, jaka nas czeka pogoda, ale pojawia się jeszcze pytanie, jak spędzić czas w Redzie? Przede wszystkim postarajmy się, aby ta majówka była czasem dla nas. Oczywiście są zawody, które wymagają tego, aby pracować o każdej możliwie porze. Z pewnością weekend majowy nie będzie zbyt relaksujący dla policjantów, ratowników medycznych czy pracowników stacji paliw. Jeśli jednak mamy możliwości do tego, aby te dni były dla nas wolne, to nie zastanawiajmy się dłużej i już wybierzmy rodzaj rekreacji, który najbardziej nam odpowiada.