reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Aquapark w Redzie – egzotyczne zwierzęta i jedyna w swoim rodzaju zjeżdżalnia jak atrakcje dla wielbicieli wodnych doznań

Znajdujący się w Redzie Aquapark to miejsce, które swoją unikalnością przyciąga rzesze odwiedzających. Jest to bowiem jedyny na świecie park wodny, w którym można podziwiać pływające nad głowami gości rekiny. Co więcej, obiekt ten oferuje również możliwość spotkania krokodyli. Jednak to nie jedyne atrakcje, które czekają tam na zwiedzających, zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców.

Choć Aquapark w Redzie cieszy się ogromną popularnością na terenie całego Pomorza, to jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z pełnej oferty tego miejsca. Owszem, wiele osób słyszało o najbardziej spektakularnych atrakcjach, takich jak AquaSpinner – zjeżdżalnia, która budzi wątpliwości co do istnienia grawitacji czy też pływające rekiny. Warto jednak pamiętać, że to dopiero początek licznych atrakcji, jakie oferuje ten obiekt.

Bez wątpienia najważniejszym punktem programu dla większości odwiedzających jest AquaSpinner – pierwsza w Europie zjeżdżalnia obrotowa, której pierwowzór znaleźć można w Chinach. Ta 160-metrowa trasa, którą można pokonać na pontonie w ciągu około 1,5 minuty, robi niesamowite wrażenie na każdym. Nic dziwnego, skoro nie do końca wiadomo, w którym kierunku za chwilę pokieruje nas ponton. Kiedy już nabierze prędkości, można osiągnąć nawet 40 km/h! Ale to dopiero początek emocji – latanie po ścianach zawsze kończy się uśmiechem na twarzy.