reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Jakub Osowski z Redy wziął udział w regionalnych zawodach

Jakub Osowski

Jakub Osowski w finale regionalnych zawodów

Jakub Osowski z Redy wziął udział w VIII Tenisowych Mistrzostwach Morskich i dostał się aż do finału. Tam niestety przegrał z Michałem Wilamowskim z Rumii, ale trzeba przyznać, że grał do końca. Wynik meczu to 4/6, 6,3, 11/9. Mieszkaniec Redy zagrał także w deblu z Pauliną Bednarczyk z Wejherowa, z którą wspólnie stanęli na trzecim miejscu podium.

Łącznie w turnieju pojawiło się 33 sportowców, którzy zagrali w kilku rożnych kategoriach. Pojawiły się zarówno starcia indywidualne, jak i deble. Spośród zawodników, którzy mieli szansę znaleźć się na podium, z Redy pochodził tylko Jakub. Imprezę zorganizowało Morskie Towarzystwo Tenisowe, które miało wsparcie kilku lokalnych sponsorów. Głównym patronem spotkania był Prezydent Miasta Wejherowa.

Finał VIII Tenisowych Mistrzostw Morskich

W mistrzostwach wzięli udział przedstawiciele kilku miast i miejscowości z Pomorza. Rywalem Jakuba Osowskiego był Michał Wilamowski, pochodzący z Rumii. To jemu należy się tytuł mistrza tych zawodów, ale drugie miejsce to wciąż imponujące wyróżnienie. Na trzecim miejscu znaleźli się Tomasz Sulewski z Rumii i Dawid Werner z Wejherowa.

Pozostałe zawody

Warto zauważyć, że w dniach od 25 do 26 września dużo się działo, bo na tych samych kortach miały miejsce dwa różne zawody. Pierwszym były VIII Tenisowe Mistrzostwa Morskie oraz Otwarte Mistrzostwa Wejherowa. Dlatego właśnie na kortach pojawili się zawodnicy z wielu różnych miast i miejscowości. Oprócz reprezentantów Redy i Wejherowa pojawili się także mieszkańcy Gdyni czy Rumii.

Mieliśmy również okazję obejrzeć deble, w których najlepiej zaprezentowała się para Tomasza Antkiewicza z Gdyni i Michała Wilamowskiego z Rumii. Pokonali oni Piotra Smagowskiego i Dawida Wernera, reprezentantów Wejherowa. Wynik tego meczu to 4/6, 7/5, 10/6. Na podiom stanęły jeszcze dwa duety. Pierwszy składał się z Marcina Kennera i Tomasza Detlaffa a drugi z Jakuba Osowskiego i Pauliny Bednarczyk.

Warto też wspomnieć o kategorii +50, gdzie wysoką klasę pokazał Andrzej Milewczyk. Zagrał bardzo wyrównany mecz z Mirosławem Brusiło, a jego wyniki to 3/6, 6/3, 7/6. Obaj zawodnicy pochodzą z Wejherowa.