reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Pogoda w Redzie na najbliższe dni

pogoda w Redzie

Pogoda w Redzie. Czy potrzebny nam będzie parasol?

Pogoda w Redzie nie wygląda dziś najlepiej. Nad miastem krążą ciemne chmury, a wilgotność powietrza przekracza 90%. To zrozumiałe, że można odczuwać dzisiaj jesienną chandrę. Mamy jednak pocieszenie dla tych, którzy chcą się nieco rozchmurzyć (dwuznaczność zamierzona), bo następne dni będą naprawdę przyjemne.

Najwyższa temperatura będzie się dziś utrzymywać między godziną 14.00 a 17.00, więc jeżeli bardzo zależy nam na tym, żeby wyjść dziś na spacer, to dobrze nam zrobi zmieszczenie się w tych ramach czasowych. Temperatura wyniesie wtedy siedemnaście stopni Celsjusza przy absolutnie minimalnej szansie na opady.

Ostatnie ciepłe dni

Dni między niedzielą a środą będą naprawdę przyjemne. Oczywiście przyjemność ta będzie się mieścić w jesiennych standardach, bo jednak na krótkie spodenki i koszulkę już jest za zimno. Ale zachmurzenie będę na szczęście umiarkowane, więc nie będzie tak szaro, jak moglibyśmy się spodziewać po jesieni. Temperatura w te dni będzie utrzymywać się między dwunastoma a osiemnastoma stopni Celsjusza. Szansa opadów będzie zaś na tyle mała, że nie ma sensu nawet brać parasola ze sobą.

Momentami będziemy musieli liczyć się z mocnym wiatrem, więc zachęcamy założyć czapkę, aby chronić uszy. W takie wietrzne, jesienne dni bardzo łatwo się przeziębić.

Deszcz w czwartek

Niestety nie wszystko będzie takie kolorowe i przyjemne. W czwartek najprawdopodobniej spadnie na miasto deszcz, który może zepsuć nie jeden spacer. Zamiast tego proponujemy zostać w domu i skupić się na domowych rozrywkach. Zawsze przecież możemy zaparzyć sobie kawę lub herbatę i usiąść na fotelu z książką. Albo włączyć sobie film i obejrzeć go całą rodziną.

Na szczęście jest to tylko jeden dzień tego rodzaju na horyzoncie. Potem ma być znów słonecznie, chociaż wilgotność powietrza wciąż się będzie utrzymywać na wysokim poziomie, więc bez jesiennej kurteczki ani rusz. Będzie nieco większa szansa opadów w porównaniu z najbliższymi czterema dniami, więc tutaj awaryjny parasol może być przydatny.