reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

MKS Orlęta Reda przegrywają z AS Kolbudy

MKS Orlęta Reda

MKS Orlęta Reda rozegrały mecz z drużyną AS Kolbudy, który dla redzian skończy

MKS Orlęta Reda rozegrali w ostatnią sobotę mecz z drużyną AS Kolbudy. Niestety rywali pokonali ich cztery do jednego, o czym poinformował klub na swoim profilu facebookowym. We wpisie możemy przeczytać przeprosiny w stronę fanów oraz obietnicę rehabilitacji w niedzielę 10 października. Kolejny mecz będzie miał miejsce w Redzie, a rywalami Orląt będzie GTS Mokry Dwór.

Sukcesy z września

Sobotnia przegrana nie powinna zaważyć na opinii o redzkiej drużynie. Warto chociażby cofnąć się do września, gdzie rozegrano kilka meczów na naprawdę niezłym poziomie. Chociażby 26 września miało miejsce spotkanie między Orlętami a Kamionką Sopot, które zakończyło się zwycięstwem dla tej pierwszej drużyny. Pierwsze bramki strzelili wtedy Michał Kloka i Krzysztof Idzie. Ten drugi strzelił tamtego spotkania aż trzy bramki. Pozostała bramka przypadła Kamilowi trockiemu.

11 Września również doszło do świetnego zwycięstwa, gdzie drużyna z Redy strzeliła 5 bramek drużynie AS Pomorze. Po dwie bramki strzelili wtedy Krzysztof Idzi i Michał Kajtek, a jedna należała do Toudiego.

Drużyna z Redy

MKS Orlęta Reda to klub, który istnieje od 1935 roku. Obecnie gra IV lidze w grupie pomorskiej, a jej stadionem jest Stadion MOKSiR w Redzie. Najlepsze lata drużyny przypadają na sezon 2008/09, gdzie to piłkarze z Redy znaleźli się w trzeciej lidze. Niestety nie udało im się zbyt długo utrzymać tej pozycji i po sezonie wrócili do czwartej. W MKS-ie grały takie gwiazdy jak Michał Renusz, Janusz Możejko i Piotr Rzepka.