reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Janusz Labuda, były piłkarz Redzkich Orląt i Błyskawicy Rekowo, potrzebuje pomocy po tragicznym wypadku

Janusz Labuda, były gracz drużyn piłkarskich Redzkich Orląt oraz Błyskawicy Rekowo, doświadczył nieszczęśliwego zdarzenia. Sytuacja ta spowodowała, że Janusz teraz zmagając się z konsekwencjami wypadku, potrzebuje wsparcia. Specjalnie dla niego zaplanowano przedsięwzięcie charytatywne, które ma miejsce najbliższą niedzielę.

Akcja charytatywna o nazwie „Derby dla Brifki” została zorganizowana przez Miejski Klub Sportowy Orlęta Reda. Głównym celem tej akcji jest zebranie środków na pomoc Januszowi Labudzie, byłemu zawodnikowi.

W przedsięwzięciu bierze udział wielu były zawodników klubu, którzy grali razem z Brifką pod okiem trenerów Dariusza Mierzejewskiego i Mirosława Gierszewskiego. Wsparcia udzieliło wiele instytucji, takich jak MOSiR Reda, MDK Reda czy Casa di Paolo. Do akcji dołączyła również Dobra Stefa oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Redy, Andrzej Byczkowski. Pomoc zadeklarował także Rafał Siemaszko, nowo wybrany poseł i były piłkarz Orkana Rumia.

Główne wydarzenie tej pozytywnej inicjatywy odbędzie się podczas meczu derbowego z Błyskawicą Reda. Właśnie w tej drużynie Janusz Labuda również występował. Prezes Leszek Hebel, który grał razem z nim zarówno w Orlętach jak i w Błyskawicy, będzie obecny na meczu.

Organizatorzy akcji dodają, że Janusz Labuda zdobył swój pseudonim „Brifka” od swojego ojca. Jego tata był najbardziej rozpoznawalnym listonoszem miasta Redy w latach 80-tych i 90-tych.