reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Na ulicy Ogrodników ruszyły prace

Ulica ogrodników to jedno z tych miejsc, które już od dawna prosiły się o remont. Niestety przez bardzo długi czas zwlekano i redzcy kierowcy musieli się najeść bardzo dużo nerwów. Pojawiały się nawet petycje do radnych, aby zrobili coś w tej sprawie.

W końcu jednak pojawiła się propozycja zrealizowana prac drogowych i ogłoszono przetarg. Wygrała go firma ROMAD-BRZEZIŃSKI, która wysunęła najlepszą ofertę ze wszystkich spółek, które wzięły udział w przetargu.

Opis prac remontowych

Prace zawierają ułożenie płyt IOMB na podbudowanie składającej się z kruszywa łamanego, przy czym jego parametry dobrano są do natężenia ruchu i cech charakterystycznych drogi. Łączna kwota tej inwestycji to – w przybliżeniu – 1 700 000 złotych. Prace mają potrwać do grudnia tego roku.

ROMADO-BRZEZIŃSKI z Brodnicy Górnej zwycięzcą przetargu

Zwycięzcą przetargu okazała się firma ROMADO-BRZEZIŃSKI z siedzibą w Brodnicy Górnej. Jej oferta zawierała najniższą cenę, a o to właśnie w przetargu chodzi. Dzięki swojej konkurencyjności firma będzie realizować zadanie, które dotyczy 900-metrowego odcinka ulicy Ogrodników. Ciągnie się on od ul. Torowej w stronę Wejherowa. Płyty IOMB, które będą wykorzystane mają szerokość 6 metrów.