reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

najpopularniejsze miejsca w Redzie

najpopularniejsze miejsca w redzie

Najpopularniejsze miejsca w Redzie – Pomysł na wycieczkę

Reda może nie należy do największych miast w Polsce, ale zdecydowanie należy do tych uroczych, które zasługują by rzucić na nią okiem. Jeśli akurat mamy w planach zwiedzać województwo, to dobrym pomysłem może odwiedzenie tego miasta. Wycieczka do Redy jest też dobrym pomysłem dla tych, co mieszkają w okolicy, ale jeszcze nie mieli okazji się wybrać. Mają oni kilka rzeczy do nadrobienia, bo Reda mimo swojego niewielkiego rozmiaru może się pochwalić naprawdę ciekawymi atrakcjami. Niektóre z nich będą wymagały biletu, a inne są po prostu ciekawymi obiektami otwartymi dla wszystkich. Ile czasu będzie trwać nasze zwiedzanie Redy? Jeśli zdecydujemy się tylko rzucić pobieżnie okiem na każde z najpopularniejszych miejsc, to wystarczy jeden dzień. Jeśli jednak chcemy spenetrować miasto dogłębnie, to będzie potrzebować trochę więcej czasu.

Gadoland

wężeGadoland jest czynny w każdy dzień tygodnia między godziną dziesiątą a osiemnastą. Bilet dla osoby dorosłej wynosi 20 złotych a ulgowy jedynie 15. Gadoland ma również ciekawą ofertę dla rodzin, ponieważ dzieci poniżej 3 roku życia w chodzą za darmo. Jest też specjalny bilet rodzinny, do którego jesteśmy upoważnieni jeżeli mamy ze sobą przynajmniej jedno dziecko, które wiek nie przekracza osiemnastu lat. W miejscu tym zobaczymy kameleony, krokodyle, węże, agamy, legwany, warany czy gekony. Mimo sugestywnej nazwy spotkamy tam przedstawicieli płazów, pająk czy owadów. Niektórzy odwiedzający zastanawiają się, czy gady aby na pewno są żywe. Takie wątpliwości pojawiają się w związku z tym, że gady nie są aż tak ruchliwe jak ssaki i potrafią na bardzo długi czas zastygnąć w bezruchu.

Akademia Driftingu Reda

Akademia Driftingu to nic innego jak tor gokartowy, który ma ponad 600 metrów kwadratowych powierzchni. Oczywiście cały sprzęt jest do wypożyczenia na miejscu i nie trzeba niczego brać ze sobą. Przed rozpoczęciem jazdy odbywa się króciutkie szkolenie, na którym dowiadujemy się, jakie zasady panują na torze.

Gokarty to bardzo popularna rozrywka w większych miastach, ale zaczęła się pojawiać także w tych miejskich. Jest to rodzaj rekreacji wzorowany na formule 1 choć dużo bardziej uproszczony. To trochę jak porównać golfa do minigolfa. Gokart to mały pojazd, w którym bardzo trudno sobie zrobić krzywdę (choć jest to jak najbardziej możliwe). Poruszamy się w nim po torze, który ma imitować prawdziwy tor wyścigowy. Zwykle jeden bilet obejmuje 15 minut jazdy.

Planeta VR

planeta VRW Planecie VR Będziemy mogli skorzystać z technologii tzw. Wirtualnej Rzeczywistości czyli za pomocą specjalnych okularów będziemy mogli oglądać obraz w 360 stopniach. Po wybraniu gry wcielimy się w daną postać i sterować nią za pomocą naszych ruchów. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla standardowych gier, w których sterowanie odbywa się poprzez naciskanie przycisków na klawiaturze lub kontrolerze. Jakie gry znajdują się w ofercie? Między innymi jest to spacer z dinozaurami ale możemy też przejść się po dnie oceanu. Mamy też do dyspozycji wspinaczkę i symulator pracy.

Najpopularniejsze miejsca w Redzie wśród młodzieży

Młodzież zawsze znajdzie jakiś pomysł na wspólne spędzanie czasu, nawet jeśli tym pomysłem jest wspólne nudzenie się. Bez względu na to, o jakim mieście mówimy, zawsze znajdą się takie miejsce, które młodzi najchętniej wybierają na ich miejsca spotkań. W Redzie również takich nie brakuje, a czym się one charakteryzują? Młodzi nie lubią siedzieć bezczynnie w miejscu, więc pójdą tam, gdzie mają najwięcej możliwości. W takie miejsca, gdzie mogą się albo wyszaleć albo nasycić nowymi doznaniami. Za młodzieżą bardzo trudno nadążyć, ale jeśli sami czujemy się jeszcze młodzieżowi, to zawsze możemy podłapać któryś z pomysłów. Spójrzmy więc, jakie miejsca w Redzie najchętniej wybierają ludzie w wieku od 16 do 30 lat.

Fabryka Kultury

Fabryka kultury jest domem kultury, znajdującym się przy ulicy Łękowej 59. Działa on nieprzerwanie od 2013 roku i jest miejscem wielu ciekawych wydarzeń. Można się w nim również zapisać na warsztaty i różne ciekawe zajęcia.

Kino 7D

kino 7dDo kina chodzimy wszyscy i wszyscy też oglądamy filmy w domowym zaciszu. Jedni wolą Netflixa, a inni filmy w telewizji. Bez względu jednak na to, jaką formę wybierzemy, to kino nie jest nam obce. Jesteśmy już przyzwyczajeni nawet do takich technologii jak 3D albo używanie CGI przez twórców filmów akcji.

Kino oferuje specjalne efekty takie jak dotyk, wiatr, dym i woda. Fotele są oczywiście ruchome, co sprawia, że możemy poruszać się w rytm tego, co widzimy na ekranie. Znajdziemy tam 13 filmów w o zupełnie różnej tematyce, które są dopasowane do każdej możliwej kategorii wiekowej.

Oczywiście nie filmy w 7D są bardzo krótkie i odtwarza się je na zasadzie pokazu. Nie ma raczej co liczyć, że kiedyś standardem będą długie filmy fabularyzowany tworzone właśnie w tej technologii. Chociaż tak naprawdę kiedyś nikt się nie spodziewał, że filmy będą miały dźwięk i kolor, a dzisiaj trudno sobie nam uzmysłowić, że nie było to standardem od początku. Dlatego więc warto się rozwijać i dążyć do tworzenia tego, czego ludzkość jeszcze wcześniej nie znała. Włączając w to oczywiście zupełnie nowe rozwiązania w sztuce filmowej.

Najpopularniejsze miejsca w Redzie czyli co warto zwiedzić

Trudno byłoby na jednym wdechu wymienić wszystko, co warto zobaczyć w Redzie, dlatego skupmy się tylko na tych najchętniej odwiedzanych. Najpopularniejsze miejsca w Redzie zachęcają do tego, aby spędzić w nich co najmniej kilka godzin. Czym się one charakteryzują? Zauważmy, że Reda jest miastem, które ma stosunkowo dużo atrakcji w stosunku do jego rozmiaru. Mimo że niektórzy prędzej by je zaliczyli do miasteczek niż miast, to nadal znajdują się tam bardzo ciekawe obiekty turystyczne takie jak aquapark czy papugarnia. Rzućmy okiem na kilka z nich i omówmy sobie ich zalety.

Papugarnia

Papugi to zwierzęta, które kochamy wszyscy. Nie ma innych tak kolorowych i fascynujących ptaków na świecie, ale musimy pamiętać, że również one są niezwykle różnorodne. Spotkamy gatunki tak różniące się od siebie, że na pierwszy rzut oka nie powiedzielibyśmy, że cokolwiek je łączy. Charakteryzują się barwnym upierzeniem, dzięki czemu są dużo bardziej atrakcyjne niż ptaki, które obserwujemy w swojej okolicy. Nie wszystkie jednak są tak różnobarwne jak ary. Mamy też przecież papugi o jednolitym kolorze jak na przykład żako. Gdzie się wybrać, jeśli chcemy spędzić trochę czasu z pięknymi papugami? Idealnym do tego miejscem jest oczywiście papugarnia w Redzie.

papugarnia w Redzie

Hala, w której latają ptaki ma powierzchnię 200 metrów kwadratowych i znajduje się w niej ponad 50 różnych ptaków. Spotkamy tu takie papugi jak lorysy, ary czy amazonki. Jest ona otwarta między godziną 10.00 a 14:30 oraz 15.30. Wśród okazów znajdują się między innymi ARA Araruna, Amazonka Niebieskoczelna czy Lorysa Tęczowa. W papugarni mamy też okazję wziąć kubeczek z karmą i nakarmić nią ptaki. Możemy dzięki temu poczuć się jak prawdziwy opiekun tych zwierzaków i pozwolić sobie na małą interakcję z nimi. Starajmy się nie mieć na sobie żadnych łańcuszków ani ubrań z guzikami. Papugi z jakiegoś powodu biorą sobie za punkt honoru zdobycie ich.

Aquapark

Aquapark w Redzie

Musimy powiedzieć sobie co nie co o najlepszym miejscu w Redzie to spędzenia letniego weekendu. Chodzi oczywiście o aquapark i jego niecodzienne atrakcje. Wyobraźmy sobie, że jest letni upał, mamy wolne od pracy, a dzieci odpoczywają po tygodniu szkoły. Gdzie najlepiej się udać? Oczywiście, że nie ma w tej sytuacji nic lepszego niż zabrać strój do pływania, ewentualnie jakiś dodatkowy ekwipunek i ruszyć na najsłynniejszy basen w okolicy. Jeśli nasi najmłodsi nie umieją jeszcze pływać, to tym bardziej nie ma na co czekać. Dodajmy naszej wycieczce małych walorów edukacyjnych i pokażmy im, jak się macha rękami i nogami, aby nie tonąć jak kamień.

Ale oczywiście redzki aquapark to nie tylko świetny pomysł na zwiedzanie Redy z dziećmi ale także na wypad ze znajomymi czy na randkę. Niektórzy śmieją się, że basen jest dobrym pomysłem na randkę dla faceta, bo dzięki temu ma okazję zobaczyć dziewczynę bez makijażu. Oczywiście należy patrzeć na takie gadki z przymrużeniem oka, ale faktem jest, że basen jest pomysłem na randkę, bo wspólne wygłupy pod wodą potrafią naprawdę pomóc się ludziom zżyć. Zwłaszcza że w takiej atmosferze bardzo łatwo zapomnieć o trudach dnia codziennego i po prostu cieszymy się życiem.

Castle Pool i zatopiony zamek

Kolejną atrakcją w aquaparku jest tzw. Castle Pool, gdzie znajduje się zamek zatopiony przez krakena. W obiekcie tym znajdziemy także ławeczki wyposażone w masażery pleców i karku. Oprócz tego znajdują się tam bicze wodne i wodospad. Oprócz tego najmłodsi na pewno zachwycą się niekończącą się niecką. Wodospad, o którym wspomnieliśmy, to tak naprawdę duże wiadro, z którego wylewa się aż 400 litrów wody.

A czym jest ten cały Kraken? To nazwa legendarnego potwora, który według dawnych podań, miał zamieszkiwać morza i napadać na statki. Szybko się jednak okazało, że legenda nie była aż tak wyssana, ponieważ podobne stworzenie faktycznie istnieje i nazywa się kałamarnica olbrzymia. Tak jest najprawdopodobniej i z innymi legendarnymi stworzeniami. Bardzo możliwe, że część z nich naprawdę istnieje, ale nie jest niczym więcej niż nie znanymi dotąd gatunkami zwierząt.

Crazy Carts

Skoro już mówimy o aquaparku, to nie możemy pominąć najpopularniejszych atrakcji wodnych w Redzie. Wśród tego, co warto zobaczyć w Redzie, powinniśmy wymienić Crazy Carts, czyli bardzo ciekawą zjeżdżalnie wodną. Ciekawe jest to, że oferuje nam ona wrażenie prawdziwego profesjonalnego wyścigu. Mamy specjalny osprzęt, który pozwala nam hamować, oraz wykonywać inne manewry. Gorąco zachęcamy każdego, aby spróbował swoich sił i dał się porwać tej niezwykłej atrakcji.

Najpopularniejsze miejsca w Redzie na spędzenie czasu z rodziną

W jaki sposób spędzać czas z rodziną, aby zrobić sobie jak najwięcej dobrym wspomnień i zdjęć? Najlepszym pomysłem są oczywiście wspólne wycieczki. Kiedy tylko znajdujemy się w jakimś turystycznym miejscu, to możemy zauważyć, że znaczna część turystów to właśnie duże rodziny. Oczywiście taka wycieczka nie musi wcale dotyczyć tylko największych turystycznych miast jak Barcelona czy Paryż. Miło spędzić czas można nawet w sąsiedniej miejscowości. Taką miejscowością może być właśnie Reda, ale czy jest tutaj cokolwiek do roboty dla większego grona? Zapewniamy, że tak, ale spróbujmy się przyjrzeć tym miejscom na spokojnie. To, gdzie się wybierzemy, będzie zależeć od kilku czynników. Między innymi od tego, ile lat mają nasze dzieci albo jaka akurat panuje pogoda. Oczywistym jest, że nie wybierzemy się na piknik w czasie ulewy albo gradobicia.

Miejski Park Rodzinny w Redzie

park rodzinnyJuż sama nazwa sugeruje nam, do czego ten park nadaje się najlepiej. Jest to miejsce, gdzie bardzo chętnie ludzie przychodzą całymi rodzinami. Można tutaj pograć w piłkę albo po prostu rozłożyć koc i zrobić sobie piknik.

Polecamy to miejsce szczególnie latem, chociaż wtedy trzeba uważać na dwie ważne sprawy. Przede wszystkim kleszcze (tutaj znajdziesz porady dotyczące ochrony przed nimi), które potrafią być naprawdę groźne. Zwłaszcza trzeba na nie uważać, gdy spędzamy czas z dziećmi. Najczęściej wystarczy po prostu użyć odpowiedniego spreju, który je będzie odstraszał. Trudno byłoby tak po prostu wybrać miejsce, gdzie ich nie ma, bo środowiskiem naturalnym kleszczy jest trawa. A gdzie mamy zrobić piknik jak nie na trawie?

Najpopularniejsze miejsca w Redzie przyciągają nie tylko turystów ale też drobne niedogodności

opalanieDrugim zagrożeniem jest słońce, które również może nam wyrządzić trochę szkody. Musimy uważać na groźne promienie UV, które tylko czekają na to, aby nas napaść. Powinniśmy więc stosować kremy z filtrem jeśli w lecie chcemy spędzić dużo czasu na zewnątrz. Oczywiście, jak krem z filtrem wybrać, to zależy jaki mamy rodzaj skóry. Warto najpierw na ten temat trochę poczytać, a potem dobrać odpowiedni preparat. Niektórzy kierują się karnacją, ale to nie do końca jest dobre podejście. Wcale nie jest tak, że im nasza skóra jest ciemniejsza, tym lepiej znosi promieniowanie ultrafioletowe. Jeśli jesteśmy dobrze przygotowani, to Miejski Park rodzinny w Redzie może być świetnym miejscem również do opalania.