reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Papugarnia – miejsce uwielbiane przez dzieci

Papugarnia – miejsce uwielbiane przez dzieci

Papugarnia to miejsce w którym można podziwiać piękne oraz egzotyczne ptaki. Umiejscowiona jest ona w Aquaparku  w miejscowości Reda. Dzieci na pewno ucieszą się, kiedy oprócz pluskania się w wodzie i zjeżdżania na zjeżdżalniach będą mogły podziwiać kolorowe ptaki.

To stosunkowo nowa atrakcja, która przyciąga do tego miejsca jeszcze większe tłumy. Oprócz papug odwiedzający mogą nacieszyć swoje oczy również rekinami. Jednakże wracając do papugarni warto zdawać sobie sprawę, że mieszka tam 50 ptaków. Wśród nich można wymienić ary, amazonki, kakadu, żako oraz inne gatunki. Warto zwrócić uwagę na ich piękne kolory oaz oryginalne odgłosy wydawane przez ptaki. W prawdziwym życiu można je spotkać przede wszystkim w Ameryce Południowej. Przebywające w papugarni okazy są oswojone, co wiąże się z wieloma możliwościami. Można je między innymi głaskać, karmić, robić sobie z nimi zdjęcia, a wybrane z nich mogą nawet uciąć sobie z odwiedzającymi interesującą rozmowę.

Czego jeszcze możemy dowiedzieć się o papugarni?

Papugi mieszkają w bardzo ładnie prezentującym się wnętrzu, które powstało przy pomocy drewna. Znane jest pod nazwą Hala Odlotów. To miejsce w którym znajdują się spore ilości drabinek, podestów oraz zabawek. Wszystkie występujące tutaj gatunki cechuje przyjazne nastawienie do ludzi, a do tego chętnie pozują one do wspólnych zdjęć. Papugi zostały nazwane tak, że nikt nie jest w stanie zapomnieć ich imion. Jest wśród nich chociażby Ernie, Coco, Chanel, a nawet znalazło się miejsce dla Kaczorka. Mówią ciekawe rzeczy, a do tego uczą odwiedzających nowych słów w różnych językach. Nie ma lepszego miejsca na zorganizowanie urodzin dla najmłodszych, gdyż atrakcje wodne w połączeniu ze zwierzętami sprawią, że będzie to niezapomniany dzień.

Papugarnia to miejsce idealne dla całej rodziny oraz przyjaciół. Można się tutaj wybrać dosłownie przez cały rok, a największe tłumy pojawiają się w tych miesiącach, kiedy pogoda uniemożliwia spędzania czasu na wolnym powietrzu. Młodzi ludzie wiedzą, że na świecie istnieją kolorowe ptaki zwane papugami, jednakże na tym kończy się ich wiedza. Nie zdają oni sobie sprawy co jedzą oraz w jakich warunkach atmosferycznych żyją. Warto uzupełnić tę wiedzę.

Pod żadnym względem nie należy bać się kolorowych ptaków, gdyż na każdym kroku dostępni są ich opiekunowie. Czuwają oni nad bezpieczeństwem oraz udzielają informacji na temat papug. Papugarnię otwiera się codziennie, jednakże od godziny 14:30 do 15:30 zwierzęta odpoczywają od odwiedzających i mają przerwę na dłuższy posiłek. Oprócz tego opiekunowie upewniają się, że wszystkie ptaki pozostają w dobrym nastroju. Ich dobro jest niezwykle ważne, gdyż stanowią one główną atrakcję tego miejsca.