reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Kaktusiarnia – magiczny świat roślin

Kaktusiarnia – magiczny świat roślin

Kaktusiarnia to miejsce przeznaczone nie tylko dla dorosłych, gdyż dzieci także spędzą tam interesujący oraz ciekawy czas. Znajduje się ona w miejscowości Rumia, która mieści się w bliskiej odległości od Trójmiasta. Prezentowane miejsce powstało z inicjatywy państwa Hinz i to oni prowadzą ją do dnia dzisiejszego. Cała kaktusiarnia zajmuje przeszło 1000 m2 i na takim obszarze udało im się zgromadzić przeszło 2 miliony roślin, które wpisuje się do 5000 gatunków. Nigdzie indziej w Polsce nie można znaleźć tylu roślin należących do rodziny sukulentowatych w jednym miejscu. Jest to spora kolekcja również, kiedy wziąć pod uwagę całą Europę. Warto mieć na uwadze, że wybrane z nich liczą nawet przeszło 40 lat. Wyróżnia się wśród nich kaktusy, agawy, wilczomlecze oraz aloesy. Warto mieć na uwadze kaktusy pochodzące z Arizony, których wysokość wynosi maksymalnie kilka metrów. Bardzo interesujące są spiczaste kaktusy, które znamy jako „fotele teściowej”.  Dostępne gatunki różnią się między sobą gabarytami, kształtem oraz kolorem.

Więcej ciekawostek na temat kaktusiarni

Prezentowana hodowla cieszy się nie tylko popularnością, ale również uznaniem  odwiedzających. To miejsce, które zostało nagrodzone w wielu konkursach oraz wystawach, co jeszcze utwierdza nas w przekonaniu, że naprawdę warto się tam udać. Właściciele czerpią radość i przyjemność z oprowadzania odwiedzających. Z zapałem pokazują najbardziej unikalne gatunki oraz najciekawsze rośliny. To najlepsi przewodnicy jakich można sobie wymarzyć, gdyż w zbudowanym przez nich miejscu można czuć miłość i zadowolenie do tego co robią. W gospodarstwie znajdują się również króliki, koty oraz ozdobne kury. To atrakcja przeznaczona głównie dla dzieci, które szybko nudzą się oglądaniem roślin. Całe miejsce jest po prostu przyjemne oraz bardzo fajnie spędza się w nim wolny czas.

Wstęp do kaktusiarni jest całkowicie darmowy, jednakże właściciele przyjmują datki ułatwiające im prowadzenie działalności. Większość roślin, które można podziwiać dostępna jest na sprzedaż.