reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Lemur Park – atrakcja dla całej rodziny


Lemur Park – atrakcja dla całej rodziny

Wyjazdy rodzinne to atrakcja na którą czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Wspaniale jest się wyrwać na jakiś czas i zapomnieć o pracy, a do tego oddać się dobrej zabawie z dziećmi oraz odpoczynkowi. Lemur Park to jedno z miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić w trakcie wizyty niedaleko Trójmiasta bądź Półwyspu Helskiego.

Jak już zostało wspomniane Lemur Park to miejsce w którym połączono Pomorski Park Rozrywki oraz Egzotyczne ZOO. Pierwsza atrakcja to eksponaty z przeszłości. Połączono tutaj naukę z zabawą i w ciekawy sposób pokazało jak wyglądało życie dawnych ludzi. Można podziwiać tutaj niezwykłe rośliny, dawne owady oraz dinozaury o których marzy każde dziecko. Dostępna jest również rycerska osada, gdzie dzieci oprócz patrzenia mogą wziąć udział w nauce władania mieczem i strzelania z łuku. To właśnie tutaj przekazane zostają podstawowe informacje na temat rycerzy oraz ich życia. Od niedawna funkcjonuje tutaj interaktywne zoo. W tym miejscu można dotknąć oraz nakarmić króliczki, węże oraz oczywiście lemury. To jedyne takie miejsce, gdyż większość zoo nie daje możliwości karmienia egzotycznych zwierząt.

Pozostałe atrakcje Lemur Park

Nie sposób nie wspomnieć jeszcze o Dino room. Trzeba się z niego po prostu wydostać, ale jest to możliwe tylko i wyłącznie pod warunkiem, że odwiedzający zaprzyjaźnią się z dinozaurami. To ciekawa oraz dostosowana do młodszych wersja Escape room.

Kolejna atrakcja przygotowana przez organizatorów polega na budowaniu przy pomocy klocków,  jednakże nie chodzi o całkowicie normalne modele. Klocki o których mowa są ogromne. Można z nich stworzyć fantastyczne budowle, interesujące kształty, dosłownie wszystko co podpowie wyobraźnia. Mini golf także wpadnie w oko pociechy, a rodzice zapewne z przyjemnością będą obserwować zmagania ich dzieci oraz próby trawienia do przygotowanych dołków. Czy była już mowa o Labiryncie Minotaura? Jeśli nie to na pewno warto wziąć pod uwagę kręte korytarze i ścieżki, którym sprostają jedynie najodważniejsi. Gry, plac zabaw, trampoliny, huśtawki oraz dmuchańce to pozostałe zabawy i atrakcje z których skorzystają pociechy w każdym wieku. Chata Kaszubska z kolei pokazuje w jaki sposób żyli ludzi na Kaszubach w dawnych czasach. Elektryczne samochody również warte są uwagi.

Czy do takiego miejsca trzeba kogoś jeszcze dłużej przekonywać? Zdecydowanie warto się tam wybrać zarówno z młodszymi, jak i starszymi dziećmi.