reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Policyjny patrol w Wejherowie zatrzymuje mężczyzn posiadających narkotyki, jeden z nich poszukiwany listem gończym

Na terenie Wejherowa doszło do kolejnego policyjnego zatrzymania osób związanych z narkotykami. Tym razem, w akcji udział brał patrol prewencyjny. Co więcej, jeden ze zatrzymanych mężczyzn okazał się być poszukiwanym na podstawie listu gończego.

Policjanci służący w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przejęli sprawę. W ciągu jednej nocy zatrzymali oni dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie substancje narkotyczne. Pierwszy przypadek miał miejsce po godzinie 20, w samym centrum miasta Wejherowa.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez aspiranta sztabowego Anettę Potrykus, oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie, 32-letni mężczyzna został przyłapany na posiadaniu marihuany. Policyjne służby skonfiskowały susz i umieściły mężczyznę w areszcie.

Ten sam patrol interweniował również później tego dnia, przed godziną 23. W rejonie centrum miasta zatrzymano 25-latka. Policjanci zauważyli, że mężczyzna wydaje się wyraźnie zdenerwowany. Jak się okazało, nie bez powodu – na jego osobie znaleziono niewielką ilość marihuany, która została przez funkcjonariuszy zabezpieczona.

W trakcie dalszego postępowania wyszło na jaw, że 25-latek jest poszukiwany do odbycia kary 18 miesięcy pozbawienia wolności. Była to konsekwencja wcześniejszych przestępstw przeciwko mieniu oraz naruszenia Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – dodaje rzeczniczka policji w Wejherowie.