reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Zatrzymanie 28-letniego mieszkańca powiatu Wejherowskiego oskarżonego o brutalny napad i kradzież

Mężczyzna w wieku 28 lat, zamieszkujący powiat wejherowski, został aresztowany przez miejscowych detektywów pod zarzutem brutalnego napadu. Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, podejrzany zaatakował ofiarę, a następnie pozbawił ją gotówki. Po tym incydencie natychmiast zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Według asp. sztab. Anetty Potrykus, oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, szczegółowe śledztwo dotyczące napadu ujawniło, że sprawca zaatakował swoją ofiarę, wielokrotnie uderzając ją w głowę i plecy. Kiedy pokrzywdzony był już nieprzytomny, złodziej skonfiskował jego portfel zawierający 1100 zł, dowód osobisty oraz kartę do bankomatu.

Zdarzenie miało miejsce w początkach czerwca 2024 roku w samym Wejherowie. Po kilku tygodniach intensywnych poszukiwań, lokalny 28-latek został zatrzymany przez służby ścigania.

W momencie zatrzymania mężczyzny, policja odkryła, że posiada on przy sobie substancje o właściwościach psychoaktywnych przypominających mefedron. Te materiały zostały natychmiast skonfiskowane i 28-latek został przeniesiony do aresztu na pobliskim posterunku policji. Tam usłyszał formalne zarzuty dotyczące napadu – jak przekazał oficer prasowy policji wejherowskiej.

Niedzielę, 30 czerwca 2024 roku, Sąd Rejonowy w Wejherowie nałożył na podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Jeśli zostanie skazany za napad, grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat.