reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Program „Maluch+ 2022-2029” wpływa na rozwój infrastruktury dla dzieci w Redzie: projektowanie nowego żłobka

W ramach programu „Maluch+ 2022-2029” rozpoczęło się projektowanie nowego budynku żłobka w Redzie. Zaprojektowana przestrzeń będzie w stanie przyjąć ponad 60 maluchów, których wiek nie przekracza trzech lat.

Informacje o planach magistratu miasta Reda sugerują, że nowy obiekt ma zostać zbudowany jako wolnostojący, ale połączony z istniejącym Przedszkolem nr 1 na ulicy Gniewowskiej. W sumie, planowany jest udostępnienie 62 miejsc dla najmłodszych mieszkańców.

Zaprojektowany budynek ma mieć dwie kondygnacje i powierzchnię użytkową wynoszącą 1092,49 m2. Obiekt będzie zawierał trzy sale o powierzchni 62 m2 każda, wyposażone w sypialnie o powierzchni 43 m2, łazienki o powierzchni 11 m2 oraz schowki o powierzchni 4,4 m2. Projekt uwzględnia również salę gimnastyczno-terapeutyczną, salę plastyczną, gabinety specjalistów takich jak psycholog, logopeda i pielęgniarka oraz pokój intendenta. Ponadto, przewidziane są sala wydawania posiłków oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

W części administracyjnej budynku znajdą się pokój dyrektora, sekretariat, pokój nauczycielski oraz biura księgowości i kadr. Dodatkowo, budynek zostanie wyposażony w windę, która umożliwi dostęp do wszystkich kondygnacji. Przewidziana jest również jedna łazienka przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.