reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Pomorscy sportowcy jadą na olimpiadę do Tokio

pomorscy sportowcy

Pomorscy sportowcy jadą na olimpiadę do Tokio

Pomorscy sportowcy zakwalifikowali się do igrzysk olimpijskich w Tokio. Wśród całej kadry zawodników znajduje się ośmiu przedstawicieli klubów z Pomorza.

Zawodnicy z Pomorza

Część zawodników z pomorskich  klubów będzie reprezentowało nasz kraj w żeglarstwie. Oto lista uczestników, trenujących na co dzień w regionie:

  • Magdalena Kwaśnak (Chojnicki Klub Żeglarski)
  • Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia)
  • Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk)
  • Łukasz Przybytek (AZS AWFiS Gdańsk)
  • Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk)
  • Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk)

– Na fali żeglarskich sukcesów tego tygodnia i w ostatniej chwili przed tzw. ciszą medialną, udostępniamy materiał o „sportowcu w drodze” – Kindze Łobodzie, naszej żeglarce z klasy 49 er FX, reprezentantce w Tokio, z załogi Melzacka&Loboda FXteam ( Polski Związek Żeglarski ). Dziękujemy Zespołowi AZS Akademicki Związek Sportowy za zaproszenie do udziału w  projekcie i jesteśmy pod wrażeniem naszej wspaniałej, mądrej i zdolnej Zawodniczki. Nie możemy się doczekać na następnej odsłony cyklu, gdzie zostaną przybliżone kolejne sylwetki naszych Zawodniczek i Zawodników – czytamy we wpisie facebookowym KS AZS AWFiS w Gdańsku.

Lekkoatletyka. Pomorscy sportowcy jadą do Tokio

Nie zabraknie też lokalnych akcentów w reprezentacji kraju w lekkoatletyce. Biegać w sztafecie będzie Anna Kiełbasińska z SKLA Sopot. Oszczepem z kolei będzie rzucał Cyprian Mrzygłoda z AZS AWFiS Gdańsk.

Klub z Gdańska nie kryje ekscytacji udziałem swojego podopiecznego na zbliżających się igrzyskach olimpijskich w Tokio.

– Tak jest! Cyprian Mrzygłód w drodze z Gdańska do Tokio! Trzymając kciuki naszego lekkoatletę – oszczepnika ( KS AZS AWFiS w Gdańsku, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Polski Komitet Olimpijski) przygotowującego się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio razem z Miasto Gdańsk życzymy powodzenia – rzucaj daleko Cyprian! – głosi kolejny wpis

Kto jeszcze wystartuje na olimpiadzie?

Na igrzyskach olimpijskich w Tokio pojawią się też inni zawodnicy, pochodzący z Pomorza. Będzie to między innymi Natalia Partyka, którą czekają dwa turnieje w tenisie stołowym: indywidualny i drużynowy. Innymi sportowcami, jakich zobaczymy w Japonii będą Patryk Dobka, Mateusz Biskup czy chociażby Mirosław Ziętarski. Ci dwaj ostatni parają się wioślarstwem i właśnie w tej dziedzinie zaprezentują się w zawodach. O medal w kolarstwie torowym z kolei zawalczy Szymon Sajnok, pochodzący z Kartuz. Nie zapominajmy, że na olimpiadzie pojawi się także koszykówka, a to oznacza występ Michaela Hicksa, Pawła Pawłowskiego, Przemysława Zamojskiego i Szymona Rducha, którzy mają nie małe zasługi dla pomorskiego sportu.

Igrzyska olimpijskie. Kiedy i gdzie obejrzeć?

Tokio 2020 rozpocznie 23 lipca, a skończy się 8 sierpnia. W tym czasie będziemy mogli oglądać, jak sportowcy radzą sobie w 37 dyscyplinach. Zawody będzie można zobaczyć na antenie Polsat Sport, a także na niektórych transmisjach internetowych. Igrzyska przyciągają przed ekrany za każdym razem wielką publiczność, a jest na co popatrzeć. W końcu biorą w nich udział najlepsi sportowcy świata, a oni wiedzą, jak pokazać klasę.