reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Reda ma nowe place zabaw

Miejski park rodzinny to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Redy. Przychodzą tutaj, aby zrelaksować się po pracy a także chwilę przespacerować w cieniu drzew. W ciągu dnia można zobaczyć matki z dziećmi, ludzi wyprowadzających psy a także samotnych czytelników.

Miasto zdaje sobie sprawę, że o mieszkańców trzeba dbać. Dlatego władze zdecydowały, że będą od czasu do czasu zmieniać elementy tego parku, aby urozmaicić jego wygląd oraz możliwości obcowania z lokalną infrastrukturą.

Władze uznały, że uatrakcyjnienie parku miejskiego będzie dobrym prezentem urodzinowym. A kto ma urodziny? Oczywiście miasto. To już 12 lat odkąd Reda otrzymała prawa miejskie. Jak każda solenizantka zasłużyła na to, żeby się nieźle wystroić. Dlatego właśnie w parku zbudowano zupełnie nowy plac zabaw. Można powiedzieć, że było to bardzo wystawne przyjęcie urodzinowe, bo kosztowało aż 310 tysięcy złotych.

Apel burmistrza o zachowanie porządku

Burmistrz Krzysztof Krzemiński apeluje do mieszkańców, aby dbali o park. Jego remont kosztował bardzo dużo pieniędzy dlatego trzeba starać się zachować go w dobrym stanie. Nie da się jednak zrobić tego jedynie ze stronu władz. Również mieszkańcy muszą wyrazić dobrą wolę i pamiętać, aby nie niszczyć niczego na jego terenie.

Choć plac zabaw jest przeznaczony dla dzieci, to korzystają z niego również starsi przedstawiciele młodzieży. Mowa głównie o licealistach, którzy spożywają tam alkohol i nierzadko palą marihuanę. Niektórzy z nich dokonują aktów wandalizmów. Objawia się to poprzez rysowanie po tablicach informacyjnych oraz demolowanie śmietników czy ławek. Okazjonalnie dochodziło także do wyrywania drzewek.

Dzieci z SP2 też dostały swój plac zabaw

Placu zabaw potrzebowała też Szkoła Podstawowa nr 2. To oczywiste, że dzieci nie mogą całego swoje życia spędzać na nauce. Potrzebują też rozrywki, aby odpocząć od trudnych i poważnych spraw. Taką rozrywkę mogą znaleźć między innymi na placu zabaw. Dzięki nowej inwestycji będą mieli zupełnie nowe przyrządy do zabawy na terenie swojej szkoły.

Budowa nowego placu zabaw wyniosła 100 tys. złotych, ale efekt jest naprawdę niezwykły. Patrząc na odświeżoną wersję placu, można stwierdzić, że dzieci naprawdę będą miały gdzie rozwijać swoją kondycję fizyczną i integrować się z rówieśnikami.

Tak naprawdę budowa nowego placu zabaw przy SP2 była potrzebna już jakiś czas temu. Od rodziców można było usłyszeć wiele skarg na temat złego stanu obecnego placu. Niektóre przyrządy były tak zaniedbane, że wręcz stanowiły zagrożenie dla bawiących się dzieci. Na szczęście to już przeszłość.