reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Duńska Grupa H+H International A/S zainwestowała w Redzie

Duńska Grupa H+H International A/S podjęła się kolejnej inwestycji typu greenfield w Polsce. Tym razem wybór padł na Redę, w której powstanie nowoczesna fabryka. Będą w niej powstawać produkty z betonu komórkowego i produkty silikatowe.

Warto wspomnieć, że jest to już 14 inwestycja tej firmy w Polsce. Działa ona jednak na różnych płaszczyznach, więc jeśli chodzi o same fabryki, to w regonie znajdują się dwie.

Fabryka ma kilka celów do zrealizowania. Ze względu na nowoczesny charakter placówki, oczekuje się, że uda się osiągnąć zupełnie nowe optymalizowanie procesów produkcyjnych. Jest to jedno z głównych założeń całej inwestycji.

Ekologiczna fabryka na terenie Redy

Fabryka jest ekologiczna, co oznacza niskie zużycie surowców oraz ścisłe zorientowanie na recykling. sprawdzone rozwiązana technologiczne, zautomatyzowany proces produkcji, łatwiejsze zwiększanie wolumenu produkcji

projekt ruszył dopiero w 2021, choć planowano go już o wiele wcześniej. Przyczyną tego opóźnienia była pandemia koronawirusa. Prace zaczęły iść naprawdę sprawnie, a pozwolenie na użytkowanie udało się otrzymać w lipcu 2022 roku.

W obecnych czas oczekuje się, że wszystkie rozwiązania będą ekologiczne. Ludzie są coraz bardziej świadomi tego, jakie zmiany dla naszego klimatu powoduje człowiek i robimy, co możemy, aby je zatrzymać i – w bliższej lub dalszej przyszłości – cofnąć.