reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Najlepsze zabawki edukacyjne dla psa – czy wiesz, czemu warto kupić je swojemu psu?

Zabawki edukacyjne dla psa i interaktywne zabawki wspierające inteligencję są coraz bardziej popularne. Duży wpływ na ich popularność miała na pewno pandemia – kiedy wyjście z psem staje się utrudnione, a spacery są ograniczone do minimum, zabawka edukacyjna zapewnia pupilowi zabawę w domu. To świetny sposób na zabawę z psem nie tylko podczas kwarantanny, ale też w czasie brzydkiej pogody, lub gdy pies po kontuzji na jakiś czas musi ograniczyć aktywność. To świetny pomysł na prezent dla czworonoga!

Interaktywne zabawki – dla każdego psa

Zabawki logiczne mogą się kojarzyć z uczeniem swojego psa nieco na siłę. Nie chodzi jednak, by Twój pupil stał się „psim geniuszem”. Wiele psów lubi po prostu spędzać czas ze swoim opiekunem, uczyć się nowych sztuczek, czy komend. Naturalne instynkty psa sprawiają, że często zmęczenie fizyczne to za mało. Nie chodzi jednak o to, by unikać długich spacerów, one też są potrzebne ! Zabawki interaktywne to doskonały sposób na wzmocnienie więzi między psem a opiekunem.

Nauka poprzez zabawę to zawsze dobry pomysł. Choć mówi się, że nie da się nauczyć starego psa nowych sztuczek, zazwyczaj wystarczy jedynie odpowiednia zachęta.

Jak wybrać zabawki edukacyjne dla psa

W większości przypadków zadaniem psa będzie rozwiązanie łamigłówki, by znaleźć ukryty smakołyk. Ta forma zabawy jest dla psa niezwykle motywująca dla pupila w każdym wieku – w końcu czego się nie zrobi, by znaleźć smakołyki. Poziom trudności zabawek jest bardzo zróżnicowany – z zabawkami dla początkujących poradzi sobie każdy psiak.

To bardzo ważne, by dobrać zabawkę do umiejętności pupila. Sukces może podziałać na pewność siebie czworonogów, dlatego, jeżeli chcesz wzmocnić nieśmiałego psiaka, wybierz dla niego najłatwiejsze zabawki edukacyjne (na przykład prosta mata węchowa). Znalezienie przysmaków sprawi psu wiele radości.

Niektóre psy poszukują jednak nowych wyzwań i szybko się nudzą. Jeżeli taki jest także Twój pupil, podaruj mu bardziej skomplikowaną zabawkę, w której znalezienie smakołyku wymaga otworzenia skrytek i pokonanie blokujących je zapadek. Zabawa będzie wiązać się wtedy dla psa ze zdobyciem nowych umiejętności. Pies będzie miał okazję wzmocnic koordynację ruchową i koncentrację.

Kiedy bawić się z psem zabawkami edukacyjnymi

Zabawki edukacyjne dla psa mogą zająć pupila na długi czas. Możesz wykorzystać to w deszczowe dni, kiedy większość z nas sporo choruje, a spacery są ograniczane do minimum. Gadżety pozwalają też przetrwać w domu, kiedy bardzo aktywny pupil zostaje chwilowo unieruchomiony, na przykład po operacji.

Przysmak jest doskonałym motywatorem i pozwala skupić się wyłącznie na celu, dlatego zabawki tego typu mogą się sprawdzić, jeżeli masz zwierzaka ze skłonnością do nadmiernej ekscytacji. Uspokojenie pupila bywa dużym wyzwaniem dla opiekuna, dlatego ukierunkowanie uwagi na jednym zadaniu będzie bardzo pomocne w codziennym życiu.

Pamiętaj, że zabawka dostępna cały czas nie jest dla psów atrakcyjna. Po zabawie schowaj ją do szafki i wyciągaj od czasu do czasu, by nie znudziła się Twojemu psu.