reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Samochód osobowy zderzył się ze skuterem

38-letnia kobieta prowadząca skodę miała obowiązek ustąpić pierwszeństwa skuterzyście. Niestety, nie zrobiła tego, przez co zderzyła się z poruszającym się jednośladem 71-latkiem. Na szczęście sytuacja nie należała do najgroźniejszych, ponieważ nikt poważnie nie ucierpiał.

Za spowodowanie zagrożenia, kobieta musiała jednak zapłacić poważny mandat oraz otrzymać sześć punktów karnych. Kara finansowa za to przewinienie wyniosła 2,5 tys. zlotych.

Jak ostrożnie jeździć skuterem?

Skuter to bardzo nietypowy pojazd. Nie jest tak zaawansowany jak motocykl, ale jednak jest czymś poważniejszym od roweru. Jak więc w ogóle przygotować się do jazdy skuterem?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że wsiadając na skuter, stajemy się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. O ile na rowerze możemy pojeździć w sposób beztroski, taranując trawniki, tak na skuterze możemy sobie to wybić z głowy.

Musimy też znać nasze ograniczenia. Skuter nie jest maszyną, którą rozpędzimy do 300 kilometrów na godzinę, aby poczuć wiatr we włosach. Ze względu na to, że jednoślad ten daje nam stosunkowo małe możliwości, musimy nauczyć się z nim dobrze obchodzić.

Aby jeździć skuterem nie trzeba mieć specjalnego prawa jazdy. Wystarczy nam dowód osobisty, co oznacz, że próg wejście jest niezwykle niski. To właśnie z tego powodu dużo osób traktuje jazdę na skuterze w sposób całkowicie nonszalancki.