reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

W Redzie odbył się kolejny pchli targ

W Redzie po raz kolejny odbył się pchli targ. Każdy, kto chciał sprzedać jakieś starocie, mógł zarezerwować sobie miejsce, a następnie się tam wybrać. Zajęcie stanowiska nie wiązało się z żadnymi opłatami, więc można było pozwolić sobie na wiele. Nawet, jak ktoś nie odniósł tego dnia sukcesu, to wciąż niczego nie stracił.

Brzmi zachęcająco? Niestety, pchli targ już się skończył, ale każdy, kogo interesują tego typu inicjatywy, będzie mógł spróbować swoich szans za rok. A może akurat przez ten rok starocie nabiorą więcej wartości?

Co można kupić na pchlim targu?

Jednym ze skarbów, jakie można znaleźć w tego typu miejscach są płyty winylowe. Dzisiaj czarne krążki są głównie ciekawostką oraz gratką dla koneserów. Jeszcze do niedawna dominującym nośnikiem były płyty CD i DVD, dzisiaj jest to chmura. Każde czasy mają swoje własne cechy i nie ma się co obrażać na rzeczywistość.

Fani staroci bardzo chętnie sięgają po figurki ze starych czasów oraz przedmioty, które kiedyś były w użytku. Na przykład zegary albo przyrządy kuchenne. Nie ma z nich wiele pożytku dzisiaj, ponieważ upływ czasu sprawił, że są bezużyteczne.

Przykładem może być pan Jan, który wyszedł zadowolony z ostatniego pchlego targu. Zakupił on stary zegar, który bardzo przypominał mu taki, jak miał w dzieciństwa. Jak więc widać wizyta na takim targu może też pobudzić stare drzemiące w nas wspomnienia.

Co jeszcze działo się w Redzie?

Reda w ostatnim czasie była bardzo spokojnym miejscem. Nie wiele spektakularnych rzeczy się działo, choć warto być ze wszystkim na bieżąco.

Na szczególną uwagę zasługuje akcja ratunkowa w wykonaniu redzkich policjantów. Zebrali oni wszystkie swoje siły, aby uratować kota z opałów. Chodzi o zwierzaka, który utknął wewnątrz pojazdu, gdzie nie miał dostępu do jedzenia i wody. Gdyby nie interwencja funkcjonariuszy mogłoby być naprawdę groźnie.

Na całe szczęście policja zorientowała się, że coś jest nie tak i że zwierzęciu grozi niebezpieczeństwo. Udało im się więc wejść do samochodu, dzięki czemu czworonóg mógł się wydostać na wolność.