reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Zbiórka dla ukraińskiej armii w Redzie

Ukraińska armia cały czas potrzebuje wsparcia. Z tego powodu organizuje się takie zbiórki jak ta, które wkrótce będzie miała miejsce w Redzie. Potrzebne są środki chemiczne, mundury, okulary taktyczne, ochraniacze na kolana i łokcie, bandaże, plastry, buty taktyczne, kuchenka turystyczna i kilka innych produktów.

Zbiórka będzie miała miejsce podczas „Rodzinnego Festynu”, który już w tę niedziele odbędzie się w Redzie. Oczywiście przygotowano dużo więcej niż tylko zbiórkę. Jak to bywa na tego typu wydarzeniach, będziemy mogli posłuchać muzyki na żywo, a nasze dzieci pobawią się na dmuchańcach.

„Rodzinny Festyn” w Redzie

Wkrótce odbędzie się festyn rodzinny w Redzie. W jego trakcie będzie miała miejsce zbiórka na rzecz armii Ukrainy, która dzielnie walczy z rosyjskim okupantem.

„Rodzinny Festyn” odbędzie się w Redzie przy ul. Parkuje. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00, a w jego ramach zaplanowano kilka ciekawych atrakcji. Między innymi koncert zespołu Distortion. Oprócz tego dzieci będą mogły pobawić się na dmuchańcu i ściance wspinaczkowej.

Na dorosłych czego stoisku dotyczące budżetu obywatelskiego. Będzie można do niego podejść i zagłosować na wybrany projekt. Jest to inicjatywa, dzięki której mieszkańcy mogą sami decydować o tym, jakie inwestycje zostaną przedsięwzięte przez lokalny samorząd.

Polacy zaangażowani w sprawę Ukrainy

Wojna w Ukrainie okazuje się wpływać na gospodarkę praktycznie wszystkich państw dookoła. Ma nawet wpływ na nasz lokalny rynek nieruchomości. Zaangażowanie Polaków w pomoc Ukraińcom nie powinna więc nikogo dziwić. Robimy co możemy, aby wojna jak najszybciej się skończyła.

Sytuacja w Ukrainie

Choć Rosja od samego początku zdawała się dominować, tak teraz rosyjskie elity coraz częściej przyznają swoją porażkę w niektórych kwestiach. Na przykład rosyjskie ministerstwo obrony wydało komunikat, w którym znalazła się informacja o tym, że wojska Federacji Rosyjskiej opuściły tereny Iziumia.

Według komunikatu chodziło o to, aby osiągnąć cele operacji wojskowej. Prawda jest jednak taka, że wojska rosyjskie w obwodzie charkowskim coraz gorzej sobie radzą. Wycofują się więc z miast Izium i Bałaklija, które okupowały od samego początku wojny.

Warto wspomnieć, że Polska należy do czołówki państw wspierających Ukrainę. Nie tylko przyjęliśmy rekordową liczbę uchodźców wojennych, ale także regularnie dostarczamy wsparcie materialne.