reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Świętowanie Mikołajek 2023 w Wejherowie, Redzie i Rumi

Przygotujcie się na tradycyjne świętowanie Mikołajek, które odbędzie się 6 grudnia na placu Jakuba Wejhera. Na wszystkich, niezależnie od wieku, czekają liczne atrakcje – wręczenie nagród, występy artystyczne, a nawet ognisko z Mikołajem. Szczegółowy program wydarzeń w Wejherowie, Redzie i Rumi przewidzianych na Mikołajki 2023 przedstawiamy poniżej.

Zaproszenie do wspólnego świętowania Mikołajek wysyła Prezydent Miasta Wejherowa razem z Wejherowskim Centrum Kultury. Impreza, do której zaproszone są wszystkie dzieci wraz z rodzicami, odbędzie się na placu Jakuba Wejhera. Jednak to nie tylko zabawa – podczas eventu zostanie ogłoszony wynik konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową. W konkursie mogły wziąć udział dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych z Wejherowa. Osoba, która wręczy nagrody zwycięzcom, to nikt inny jak prezydent Krzysztof Hildebrandt.

W ten sam dzień, o godzinie 16:00, zaplanowano inaugurację Jarmarku Bożonarodzeniowego. Targi świąteczne potrwają do 23 grudnia 2023 roku. Odwiedzający będą mogli cieszyć się jarmarkiem od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12:00 do 19:00. Natomiast w piątki, soboty i niedziele jarmark będzie otwarty od godziny 12:00 do 21:00.