reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

Krwiobus zawita do Nowego Dworu Wejherowskiego w ramach akcji "Uratuj życie! Oddaj krew"

W niedługim czasie, miejscowość Nowy Dwór Wejherowski, położona w gminie Wejherowo, będzie gościła krwiobus. To właśnie ten pojazd stanie się centrum zbiórki krwi, która odbędzie się pod hasłem „Uratuj życie! Oddaj krew”.

Planowana akcja ma miejsce w poniedziałek 13 maja 2024 roku. Lokalizacja krwiobusu zostanie ustalona na placu przy ulicy Wejherowskiej 39, dokładnie naprzeciwko szkoły w Nowym Dworze Wejherowskim.

„Stajemy na progu lata, a zapotrzebowanie na krew jest ogromne i stale rośnie. Dlatego pragniemy zachęcić do wzięcia udziału w tej inicjatywie jak największą liczbę mieszkańców nie tylko Nowego Dworu Wejherowskiego, ale także okolicznych miejscowości takich jak Zbychowo, Reszki, Gniewowo, Bieszkowice, Ustarbowo, Sopieszyno, Gowino, Pętkowice czy Łężyce”, wyjaśnia Edyta Sałacińska, jedna z osób odpowiedzialnych za organizację akcji.

Ochotnicy mogą zgłaszać się do oddania krwi pomiędzy godziną 9:00 a 13:00. Za organizację tej nobilitującej akcji odpowiadają Edyta Sałacińska, Ewa Bergmann, Bożena Holka i Henryk Miotk. W działania te zaangażowali się również OSP NDW, JajkoBus, KGW Bieszkowice oraz KGW Łężyckie Białki.