reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

W końcu konkrety dotyczące zniżek na ogrzewanie

Mieszkańcy Redy przerazili się, gdy zobaczyli ostatnie rachunki. Kwoty, jakie na nich widniały nie jedną osobę mogły przyprawić o ból głowy. Jak się więc można domyślić, mieszkańcy zaczęli protestować i domagać się zniżek lub dofinansowania. W końcu się doczekali i dzięki kilku decyzjom władz będą mogli płacić mniej.

Według planu 6500 mieszkań ma otrzymać specjalne zniżki na ogrzewanie. Program ma być realizowany sukcesywnie aż do kwietnia bieżącego roku. W jaki sposób uda się to osiągnąć? Otóż mieszkania w Redzie będą teraz korzystać z gdyńskiej sieci ciepłowniczej.

Wychodzenie z kryzysu po redzku

Problemy z opłatami za ogrzewanie dotyczą nie tylko Redy ale praktycznie całego kraju. Kryzys jaki pojawił się w Polsce po agresji Rosji na Ukrainę przeszedł jakiekolwiek oczekiwania. Zarówno polski rząd jak i poszczególny samorządy zaczęły podejmować różnorakie decyzje mające na celu złagodzi jego skutki.

Decyzje te były różne. Jedne naprawdę ułatwiły mieszkańcom życie, a inne okazały się zgubne dla gospodarki. Jak będzie tym razem? Póki co trudno myśleć o dalekiej perspektywie, gdyż priorytetem jest przede wszystkim ogrzanie domów i mieszkań.

W ostatnich kwartałach 2022 roku pojawiło się wiele obaw. Między innymi takie, że w ogóle nie będziemy w stanie zapewnić sobie ogrzewania. Na całe szczęście najczarniejsze scenariusze się nie sprawdziły i polska energetyka radzi sobie lepiej lub gorzej.