reda24.pl

bądź na bieżąco z tym co się dzieje w Redzie

W Miejskim Parku Rodzinnym znaleziono zwłoki

W Miejskim Parku Rodzinnym znaleziono ciało mężczyzny w średnim wieku. Dryfowały one w rzece przed tym, jak wyłowili je strażacy.

Zgłoszenie o dostrzeżeniu zwłok w rzece trafiło do służb mundurowych mniej więcej w godzinach południowych. Na miejscu szybko pojawili się policjanci w celu potwierdzenia otrzymanych informacji. Gdy okazało się, że w parku naprawdę znajduje się ciało, mundurowi skontaktowali się z wydziałem dochodzeniowo-śledczym.

Gdy na miejscu pojawili się przedstawiciele poszczególnych służb, możliwe było rozpoczęcie czynności. Wziął w nich udział specjalista z zakresu medycyny sądowej oraz prokurator.

Chcesz być na bieżąco z działaniami lokalnej policji? Kliknij tutaj.

Jak się zachować, gdy dokonamy makabrycznego odkrycia?

Co powinniśmy robić w sytuacji, kiedy w miejscu publicznym znajdziemy ciało? Przede wszystkim musimy pamiętać, żeby nie bawić się w detektywa samodzielnie. Nie powinniśmy ruszać zwłok, ale jak najszybciej zawiadomić służby bezpieczeństwa. Oczywiście uprzednio powinniśmy się upewnić, czy faktycznie mamy do czynienia z martwym człowiekiem, czy może z kimś, kto po prostu zasłabł lub zasnął.